Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W katastrofie rosyjskiego samolotu pasażerskiego na pokładzie zginęło 28 osób

Wrak brakującego samolotu turbośmigłowego został znaleziony na półwyspie Kamczatka na Dalekim Wschodzie Rosji.

Samolot Antonov-26, który podobno rozbił się we wtorek rano u podnóża skalistej góry, przewoził 28 osób, w tym 6 członków załogi. Uważa, że ​​nikt nie przeżył.

Rosyjskie media państwowe podały, że szczątki znaleziono 4 kilometry (2,5 metra) od miejsca przeznaczenia samolotu w wiosce Palana na dalekiej północy półwyspu. Dwusilnikowy samolot rosyjskiej produkcji miał wylądować przed godziną 13:00 czasu lokalnego, ale stracił kontakt z kontrolą ruchu lotniczego na krótko przed ostatecznym podejściem do lądowania.

Rzecznik rządu Kamczatki poinformował, że w samolocie znajdowała się Olga Muchereva, szefowa lokalnego samorządu Palana.

Agencja informacyjna RIA zacytowała służby ratunkowe, które poinformowały, że wszczęto dochodzenie w sprawie wypadku, a kilka statków było w drodze na miejsce katastrofy.

Samolot należy do firmy Kamczatka Aviation Enterprise. Dwa helikoptery i samolot zostały rozmieszczone w celu wyznaczenia trajektorii zaginionego samolotu.

– Wszystko, co w tej chwili wiadomo, co można udowodnić, to to, że utracono kontakt z samolotem i samolot nie wylądował – cytuje AFP Walentynę Głazową, rzecznik tamtejszej prokuratury transportowej.

Kontrola ruchu lotniczego straciła kontakt z samolotem około 10 kilometrów (6 mil) od lotniska Ballana.

Samolot jest w służbie od 1982 roku, ale dyrektor Kamczatki Aviation Aleksiej Chabarow powiedział agencji informacyjnej Interfax, że samolot jest sprawny technicznie.

(z dodatkowymi raportami z agencji)

READ  Huragan Otis: potężna burza z wiatrem osiągającym prędkość 200 km/h uderza w meksykański kurort w „scenariuszu koszmaru” | wiadomości ze świata