Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Iseum znaleziono masowy grób

W Iseum znaleziono masowy grób

SiemaWiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhen Enin powiedział zeszłej nocy, że dowody odnalezione po zmasowanym natarciu Kijowa na region Charkowa obejmowały wiele „izb tortur”, w których przetrzymywano obywateli Ukrainy i innych krajów „w całkowicie nieludzkich warunkach”.

„Spotykaliśmy się już z procesem ekshumacji osób, nie tylko ze śladami gwałtownej śmierci, ale także tortur – obcinania uszu itp. To dopiero początek” – powiedział Enin w wywiadzie dla Radia Ukraina.

Twierdził, że wśród zatrzymanych w jednym miejscu byli studenci z nieokreślonego kraju azjatyckiego, którzy zostali schwytani na rosyjskim punkcie kontrolnym podczas próby wyjazdu na terytorium kontrolowane przez Ukrainę.

Pan Enin nie sprecyzował, gdzie byli przetrzymywani studenci, chociaż wymienił małe miasteczka Balaklya i Volshansk jako miejsca, w których znaleziono sale tortur. Jego konto nie może być niezależnie zweryfikowane.

Pan Enin powiedział, odnosząc się do przedmieścia Kijowa, gdzie znaleziono ciała setek cywilów po wycofaniu się wojsk rosyjskich z tego obszaru w marcu.

READ  Trzy dziewczynki zaginęły po ucieczce w Luizjanie: zarzuty w mediach społecznościowych o zabawie w chowanego