Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W drodze do Polski ukraińska misja pomocowa gospodarza pubu

W drodze do Polski ukraińska misja pomocowa gospodarza pubu

Neil Chandler, właściciel King’s Arms, z pomocą Ecclesholma dojechał swoim vanem do polskiej granicy.

Neil Chandler, właściciel The Kings Arms w Eccleshall, podróżuje obecnie po Europie z darowiznami, aby pomóc uciekającym przed rosyjską inwazją.

Przemawiając w niedzielę do Gwiazdy, 52-latek powiedział, że on i jego towarzysze dotarli do Belgii i odchodzą na emeryturę na obrzeżach Brukseli, zanim dążą do osiągnięcia celu, jakim jest dotarcie do polskiej granicy z Ukrainą.

Powiedział: „Mamy nadzieję, że przejedziemy dziś około 800 mil. Teraz zrobiliśmy 350, a jutro zrobimy kolejne 550.

Carl Miller, Danny Grotten i Neil Chandler są zaangażowani w pomoc ukraińskim uchodźcom w przekroczeniu polskiej granicy.

Przyjaciele Carl Miller i Danny Grotten połączyli siły z panem Chandlerem podczas misji, a Voxhall Vivo jest wypełniony po brzegi środkami medycznymi, serwetkami, śpiworami i innymi niezbędnymi przedmiotami.

Zbiórka, która rozpoczęła się tydzień temu, była większa niż oczekiwano i przekazano wiele darowizn, powiedział Chandler, dodając, że musieli wysłać inne ręczniki, koce i przedmioty, które nie zmieściły się w furgonetce, do innej firmy, która wysyła samochody ciężarowe. Pełne wsparcie Londynu.

– Furgonetka jest pełna, to znaczy do dachu – powiedział.

„Hojność ludzi jest niewiarygodna. W ostatnią niedzielę wezwaliśmy do działania, a nawet w poniedziałek odprawiamy ludzi. Patrzyłem na furgonetkę, myśląc o tym.

Chandler powiedział, że pojazd zawierał około 40 apteczek i miał być przewieziony na wschodnią granicę Polski.

Powiedział, że mają nadzieję spotkać się z zespołem rozprowadzającym pomoc, w przeciwnym razie pójdą na granicę i dostarczą ją potrzebującym pomocy z Ukrainy.

Właściciel powiedział, że horror sytuacji skłonił wielu, którzy chcieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pomóc.

Powiedział: „Musisz coś zrobić, aby pomóc. To kropla w morzu potrzeb w porównaniu z tym, co jest potrzebne, ale byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli pomóc kilkunastu osobom. Musisz zrobić, co możesz”.

READ  Myślę o Polsce - geopolityczna przyszłość