Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W dniu, w którym silne gradobicie przyniosło parę butów Ted Buss Dixon

Wielu kolegów ze szkoły średniej w latach 50. i 60. tęskniło za parą butów Dixon, popularnych w całym kraju ze względu na dopasowanie i ręcznie wykonane z najwyższej jakości skóry, nie są one jedną z gotowych rzeczy, które widzimy dzisiaj.

Dwóch braci Dixon nauczyli się fachu od swojego dziadka w Ardmore w stanie Oklahoma, który otworzył sklep w 1889 roku i przeniósł się do Wichita Falls w latach czterdziestych.

Ted Boss

W tym przypadku sfałszowano reputację firmy zajmującej się rzemiosłem. Kowbojskie gwiazdy filmowe, piosenkarze country i western wybrali się na specjalne wycieczki do WF, aby kupić markę Dixon.

W pewnym momencie na ścianach salonu rozrzucone były autografy kilku gwiazd filmowych i zachodnich huśtawek. Pamiętam zdjęcia Johna Wayne’a, Gene’a Autry’ego, Jamesa Stewarta i Bena Johnsona.

W sklepie znajdowały się również zdjęcia z autografami nabywców butów do muzyki country Hanka Snowa, Marty’ego Robbinsa, Johnny’ego Casha, Hanka Williamsa, Boba Wellsa, Ernesta Tauba, Roya Orbisona, Lefty’ego Frizzella i innych.