Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Disneylandzie obowiązuje zasada dotycząca fryzur i ubioru uwzględniająca płeć pracowników – Dolina Krzemowa

W Disneylandzie obowiązuje zasada dotycząca fryzur i ubioru uwzględniająca płeć pracowników – Dolina Krzemowa

Disneyland pozwoli pracownikom wybierać spośród płciowych fryzur, stylizacji paznokci, biżuterii i strojów z parków rozrywki, które zapewniają większą elastyczność w wyrażaniu osobowości przy znaczącej zmianie ubioru w parku.

Przewodniczący Disney Parks, Experiences and Products, Josh Damaro, ogłosił zmianę polityki włączania płci w Disney Look we wtorek, 13 kwietnia, w poście na blogu Disney Parks.

„Chcemy, aby nasi goście widzieli swoje pochodzenie i tradycje odzwierciedlone w historiach, doświadczeniach i produktach, które napotykają podczas interakcji z Disneyem” – powiedział D’Amaro w poście na blogu Disneya. „Chcemy, aby nasi członkowie obsady – i przyszli członkowie obsady – mieli poczucie przynależności w pracy”.

Nowe zasady dotyczące wyglądu Disneya wchodzą w życie natychmiast i będą obowiązywać po ponownym otwarciu Disneylandu i Disney California Adventure 30 kwietnia po zablokowaniu koronawirusa na rok.

Przed zamknięciem ośrodek Disneyland liczył 32 000 członków obsady, co jest językiem Disneya dla personelu. Disneyland zwolnił co najmniej 11500 członków obsady i zwolnił tysiące z powodu pandemii COVID-19.

Zmiana w kodzie ubioru Disney Look pokieruje tym, jak członkowie obsady pojawią się w akcji. Wszystkie odniesienia do płci zostały usunięte z wytycznych Disney Look. Zgodnie ze zmianami zasad wszyscy członkowie obsady mogą wyglądać, jakby pracowali w wybranym przez siebie stroju dla wszystkich płci. Według przedstawicieli Disneya, wszyscy członkowie obsady mogą wybrać wygląd, który najbardziej im odpowiada, i sposób, w jaki chcą się wyrazić.

Wcześniej wytyczne dotyczące wyglądu Disneya zawierały szczegółowe zasady dotyczące długości włosów męskich i bokobrodów. W przeszłości mężczyźni nie mogli nosić lakieru do paznokci. Wiadomo, że Disney nie zezwala na wąsy i brody mężczyznom – polityka, która zmieniła się od tego czasu. Poprzednie wytyczne Disney Look zawierały szczegółowe informacje na temat kobiecych fryzur i koloru.

Fryzury muszą mieć naturalny barwnik. Jasnoróżowe, zielone i niebieskie włosy nadal nie są dozwolone. Lakier powinien być jednokolorowy bez drobiazgów i ozdób.

READ  Teoria Wiedźmina: Geralt Hemsworth nie pochodzi z multiwersu

Zmiany wprowadzone w polityce Disney Look dotyczą również tatuaży. Wszyscy członkowie obsady mogą teraz uzyskać widoczne tatuaże, pod warunkiem, że nie mają obraźliwego języka, symboli ani nagości. Tatuaże nie są dozwolone na twarzy, głowie ani szyi i nie mogą być większe niż dłoń członka obsady.

„Nasze nowe podejście zapewnia większą elastyczność w zakresie osobistych wyrażeń związanych z fryzurami, biżuterią, stylizacjami paznokci i wyborami dotyczącymi mody uwzględniającej płeć” – powiedział D’Amaro w poście na blogu Disneya. „Aktualizujemy je nie tylko po to, aby zachować aktualność w miejscu pracy dziś., Ale także po to, aby nasi członkowie obsady mogli lepiej wyrażać swoją kulturę i indywidualność w pracy. ”

Irene Yuritos, CEO Out & Equal, określiła zmianę ubioru w Disney jako „wspaniały moment dla ludzi na całym świecie”, wskazując, że wszyscy są mile widziani w Disneylandzie.

„Posunięcie Disneya jest potężnym przykładem firmy zmierzającej do integracji” – powiedział Euritos w oświadczeniu wydanym przez Disneya. „Dzięki tym zmianom członkowie obsady mogą wnieść swoje pełne i autentyczne ja do swojej pracy. Więcej gości Disneya będzie mogło zobaczyć siebie odzwierciedlonych w różnorodności ludzi na wszystkich poziomach firmy”.

Firma Out & Equal, która opowiada się za równością w miejscu pracy LGBTQ, współpracowała z Disneyem, aby pomóc w opracowaniu nowych zasad.

Disney stara się zapewnić większą różnorodność i integrację w swoich parkach rozrywki, sile roboczej i kulturze firmy.

Jungle Cruise nie wróci do parku, ponieważ łódź przechodzi ważne aktualizacje fabularne, aby usunąć negatywne wizerunki tubylców. Walt Disney Imagineering zaktualizuje Splash Mountain, aby usunąć rasistowskie konotacje związane z obecną historią opartą na kontrowersyjnym filmie Disneya „Song of the South” z lat 40. XX wieku i doda nowy motyw „Księżniczka i żaba”.

Włączanie zostało dodane do poprzednich czterech kluczy – bezpieczeństwa, uprzejmości, prezentacji i wydajności – których uczy się członków obsady podczas szkolenia reżyserskiego Disney Way.

READ  Shadowbox wykona „No Return: The Deadly Dance of Bonnie and Clyde”