Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W czasach Platformy Obywatelskiej bezrobocie osiągnęło alarmujący poziom – twierdzi premier – The First News

W czasach Platformy Obywatelskiej bezrobocie osiągnęło alarmujący poziom – twierdzi premier – The First News

W ramach Programu Obywatelskiego (PO) państwowe bezrobocie w Polsce w niektórych obszarach sięgnęło 30 proc. – mówi premier Mateusz Morawiecki
Radek Petroszka/PAP

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rządowe bezrobocie w Polsce w ramach programu obywatelskiego przekroczyło alarmujący poziom 14,4%, a w niektórych obszarach osiągnęło nawet 30%.

Morawiecki wygłosił tę uwagę po tym, jak warszawski sąd orzekł, że twierdzenia rządzącego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości, że bezrobocie za poprzedniego rządu osiągnęło 15 proc., są nieprawdziwe i nakazał PiSowi zaprzestanie publikowania tych informacji.

„Donald Tusk – premier polskiej biedy – i jego partia uwielbiają edukować Polaków we wszystkich dziedzinach. Teraz dają lekcję o bezrobociu, które pod ich rządami przekroczyło alarmujący poziom 14,4 proc.” – napisał Morawiecki stronie internetowej X. (dawniej Twitter).

„Co gorsza, w niektórych obszarach odsetek ten osiągnął 30 procent” – dodał.

Według Morawieckiego w polskiej gospodarce pracuje obecnie rekordowo dużo osób, a stopa bezrobocia jest rekordowo niska „mimo ogromnych kryzysów w Polsce”.

Rzecznik prasowy PiS Rafał Pochinik zapowiedział w czwartek, że jego partia złoży apelację od wyroku warszawskiego sądu.

Pochinek powiedział reporterom, że bezrobocie w Polsce należy obecnie do najniższych w Europie i „znacznie różni się od tego odnotowanego w 2015 roku”.

READ  Prezydent UE mówi, że polskie prawo powinno być egzekwowane, aby otwierać pieniądze przez Reuters