Vinesh dotarł do finału Polish Open z różnymi zwycięstwami

Star Indian zapaśnik Vinesh Bogot udowodnił, że jego przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio są na dobrej drodze, gdy awansuje do 53 kg finału Polish Open.

Zaledwie 75 sekund zajęło Vineshowi dogonienie swojej amerykańskiej rywalki, Amy Ann Firenze, w następnej rundzie, ponieważ musiała stoczyć swój pierwszy mecz z zwyciężczynią brązowej mistrzostw świata 2019, Ekateriną Boles, zanim wygrała 6:2.

26-letni Vinesh może teraz zdobyć swoje trzecie złoto w kilku turniejach w tym sezonie, zdobywając tytuły Matteo Pelligon (marzec) i Mistrzostwa Azji (kwiecień).

To był trudny początek, ponieważ Vinesh walczył z koleżanką z brązu z 2019 roku, Ekateriną Bolesch, a jego obrona była bardzo silna.

Vinesh zdecydował się na atak lewą nogą, ale Rosjanin pokonał Indian 2-0, co utrzymał w pierwszej tercji. Kilka minut przed przerwą Vinesh rozpoczął kolejny ruch, ale nie mógł dokończyć.

Na początku drugiej kwarty Vinesh złapał Rosjanina w dwunożnym ataku, gdy wyrównał wynik, a następnie ostrożnie zdobył dwa punkty więcej, gdy Ekaterina popełniła techniczne wyłamanie.

Vinesh również zakończył zwycięstwo ruchem obalenia.

Poprzedniego dnia Anshu Malik odpadł z zawodów w wadze 57 kg z powodu gorączki.

READ  Prezydent RP po raz drugi podjął kroki w celu ponownego wyboru szefa banku centralnego