z magazyn pv Niemcy

Niemiecki producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych Mądry człowiek Budowa nowej fabryki pomp ciepła w Legnicy. Firma z siedzibą w Allendorf zamierza zainwestować 200 mln euro (200,5 mln USD) w nowy obiekt.

Wiseman powiedział wiosną, że planuje zainwestować łącznie 1 miliard euro w rozwój pomp ciepła i ekologicznej klimatyzacji w ciągu najbliższych trzech lat. Nowy obiekt powstanie na powierzchni ok. 50 tys. mkw. i zostanie ukończony w przyszłym roku.

Viessmann zatrudnia obecnie w Polsce około 1500 osób w największym oddziale Climate Solutions. 150 nowych pracowników zostanie dodanych po ukończeniu nowego zakładu.

Obiekt w Legnicy będzie obsługiwał rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Firma produkuje tam komponenty komputerowe i inne produkty od ponad 20 lat.

Oprócz rozszerzania działalności związanej z pompami ciepła, Viessmann jest również liderem w rozwoju możliwości magazynowania energii elektrycznej, energii słonecznej i ciepłowniczej. Planowane są już kolejne lokalizacje w Europie, a także identyfikowane są nowe lokalizacje w Niemczech.

Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: [email protected].