Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Vestas i Port Gwinei przygotowują się na morską bryzę w Polsce

Morska baza lotnicza w Polsce dla głównej infrastruktury duńskiego producenta turbin wiatrowych Vestas jtiniya sprzyjała rozwojowi portu, port zaczął od spraw technicznych.

Współpraca ta ma na celu wspieranie atrakcyjności portu dla deweloperów projektu jako kluczowego ośrodka tworzenia nadchodzącej bryzy morskiej w regionie Polski i Morza Bałtyckiego.

Port Vestas i Gwinea współpracują ze sobą w wielu tematach, w tym w różnych wymaganiach dotyczących miejsca wstępnego montażu samolotów zagranicznych.

W portach Vestas i Gwinei trwają dyskusje, w tym udostępnianie specyfikacji technicznych wymaganych od producenta turbin wiatrowych do zainstalowania turbin Vestas, w tym wiodącej w branży turbiny V236-15,0 MW.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Portem Gwinei, aby umożliwić rozwój ich lokalizacji i uczynić ją jak najbardziej atrakcyjną dla polskich deweloperów wody morskiej., „Powiedział Tommy Rockbeck Nielsen, dyrektor operacyjny Vestas.

Biorąc pod uwagę instalacje wody morskiej w połowie lat 2020, konieczne jest szybkie zbudowanie na rynkach większej infrastruktury wodospadowej, zwłaszcza jeśli łańcuch dostaw wody morskiej może dostarczać wodę morską po niższych kosztach. Rozmowy techniczne, takie jak postępowanie Vestas z portową Grupą Gwinea, pomogą stworzyć takie miejsca, aby zapewnić konsumentom w Polsce i innych krajach bałtyckich tanią morską energię wiatrową. ”

Vestas powiedział, że dzięki silnej infrastrukturze portowej Polska może stać się również hubem eksportowym dla branży zaopatrzenia w powietrze morskie.

„Od 2018 r. Port Ktiniya SA, terminal portowy Ktiniya do instalacji morskich projektów wiatrowych kontynuuje przebudowę. Na tym etapie naszej produkcji mamy nadzieję współpracować z liderami branży na całym świecie, aby pomóc w projektowaniu i rozwijaniu infrastruktury, która najlepiej spełnia potrzeby zagranicznych deweloperów farm wiatrowych.” Powiedziany Jecek cataj, Prezes Portu S.A.