Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

VanEck uruchamia ETF dla europejskiego przemysłu kosmicznego | Strategia ETF


Czynnik Inwestycyjny – czwartek 14 lipca 2022 (08:15-11:30) – Berkeley, Londyn Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem dorocznego śniadania inwestycyjnego dotyczącego inwestycji w czynniki inwestycyjne z udziałem MSCI, ETF-ów FlexShares, Tabuli i profesora Stefana Zohrena, zastępcy dyrektora Oxford Man Institute of Quantitative Finance. Przepraszam Zarejestruj się teraz Jeśli chcesz wziąć udział.


VanEck W Europie uruchomiono nowy, znaczący kapitałowy fundusz ETF, który zapewnia czystą ekspozycję na spółki działające w globalnym przemyśle kosmicznym.

VanEck uruchamia drugą ETF dla europejskiego przemysłu kosmicznego

Oczekuje się, że popyt na satelitarne usługi internetowe wzrośnie wraz z wprowadzeniem szerokopasmowej sieci 5G i metaverse.

The VanEck Space Innovators UCITS ETF został uwzględniony w Giełda Papierów Wartościowych w Londynie w dolarach amerykańskich (JEDI LN) i funta szterlinga (JEDG LN) oraz in Deutsche Boerse Extra w euro (Jedi J).

Według badań przeprowadzonych przez Morgan Stanley, komercyjny sektor kosmiczny ma się rozwinąć z obecnego poziomu 350 miliardów dolarów do przemysłu o wartości 1 biliona dolarów do 2040 roku.

Ten imponujący wzrost jest częściowo napędzany spadkiem kosztów spowodowanym pojawieniem się nowych technologii, takich jak rakiety wielokrotnego użytku i mniejsze satelity nowej generacji.

Jednocześnie po stronie popytu wprowadzenie szerokopasmowego łącza 5G i rozwój metaverse będzie wymagało większej przepustowości danych zapewnianej przez usługi Internetu satelitarnego.

Oczekuje się również, że satelity będą odgrywać większą rolę w zwalczaniu globalnych zmian klimatycznych, ponieważ stały się nieodzowną częścią badań i monitorowania emisji gazów cieplarnianych, a także stanu oceanów, globalnych temperatur i poziomu mórz.

I chociaż turystyka kosmiczna jest wciąż w powijakach, wielu przyszłych podróżników już dokonało wielomilionowych depozytów lotniczych, podkreślając ogromny potencjał tej rozwijającej się branży.

Komentując perspektywy dla przemysłu kosmicznego, Martijn Rozemuller, dyrektor generalny VanEck Europe, powiedział: „Rozpoczęła się nowa era kosmosu. W ostatnich latach technologie kosmiczne poczyniły ogromne postępy, a koszty wystrzeliwania rakiet i satelitów dramatycznie spadły Dzięki temu przestrzeń stała się łatwiej dostępna, dużo tańsza, co otworzyło zupełnie nowe obszary biznesowe.

READ  Dwa masywne punkty w płaszczu Ziemi dezorientują naukowców swoimi niesamowitymi właściwościami

Chociaż rakiety i satelity były głównie opracowywane i wystrzeliwane przez rządy, wiele firm komercyjnych jest obecnie zaangażowanych w tworzenie i eksploatację tych technologii. W tym samym czasie przestrzeń kosmiczna zaczyna powracać do agendy rządów – ale w nowej erze przestrzeni komercyjnej są one coraz bardziej zależne od usług prywatnych firm”.

metodologia

Fundusz jest powiązany z Indeks ESG Globalnego Przemysłu Kosmicznego MVIS Który wybiera swoje składniki spośród wielu akcji z rynków rozwiniętych i wschodzących, których kapitalizacja rynkowa przekracza 150 milionów dolarów i średnie dzienne obroty przekraczające 1 milion dolarów.

Indeks najpierw wyklucza podmioty naruszające zasady ONZ Global Compact, firmy zaangażowane w kontrowersyjną broń oraz firmy, które czerpią co najmniej 5% swoich przychodów z węgla energetycznego, paliw kopalnych, piasków roponośnych, energii jądrowej, cywilnej broni palnej i tytoniu.

Metodologia identyfikuje firmy, które generują co najmniej 50% swoich przychodów lub mają zdolność generowania co najmniej 50% swoich przychodów z następujących sektorów biznesowych związanych z przestrzenią kosmiczną: eksploracja kosmosu (komercyjne statki kosmiczne, turystyka kosmiczna, badania naukowe i dostawa ładunku w przestrzeń kosmiczną); pociski i systemy napędowe (systemy i wyposażenie statków kosmicznych, ładunki kosmiczne, materiały i sprzęt używany do budowy statków kosmicznych); komunikacja satelitarna (systemy i oprogramowanie do komunikacji satelitarnej); oraz sprzęt satelitarny (systemy i oprogramowanie dla dziedzin takich jak badania, obserwacje Ziemi, fotografia satelitarna i GPS).

Składniki indeksu są ważone wartością rynkową z uwzględnieniem indywidualnego limitu bezpieczeństwa wynoszącego 8%.

ETF ma stawkę wydatków 0,55%.

Fundusz jest drugim znaczącym ETF w Europie ukierunkowanym na przemysł kosmiczny po uruchomieniu funduszu w czerwcu 2021 r. Kup miejsce na UCITS ETF (YODA LN). YODA śledzi pliki Wskaźnik obszaru sieci SObecnie ma aktywa o wartości 15 milionów dolarów, a wskaźnik wydatków wynosi 0,75%.