Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Valve zakazuje gier zbudowanych na Blockchain, NFT i kryptowalutach ze Steam Game Platform – Bitcoin News

W zeszłym tygodniu Valve, firma macierzysta usługi cyfrowej dystrybucji gier wideo Steam, zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące dystrybucji. Zgodnie z nowo zaktualizowanymi zasadami firma zakazuje wszelkich „aplikacji opartych na technologii blockchain, które emitują lub umożliwiają wymianę kryptowalut lub NFT”.

Nowo zaktualizowane wytyczne dotyczące konfiguracji Steam stwierdzają, że „nie wolno publikować „aplikacji” zbudowanych na Blockchain” lub „zezwalać na wymianę NFT i kryptowalut”

Wygląda na to, że Valve ma problem z grami wykorzystującymi technologię blockchain, aktywa kryptograficzne lub niezamienne tokeny (NFT). Firma po cichu zaktualizowała profil firmy strona wprowadzająca Nowa zasada została dodana do listy gier „Nie wolno publikować na Steamie.” Co ciekawe, Steam kiedyś wspierał Bitcoina (BTC) w przypadku płatności w sklepach, ale wsparcie zostało zatrzymane BTC W grudniu 2017 r. Decyzja została podjęta w 2017 r. 18 miesięcy po tym, jak Valve pozwoliło swojej witrynie sklepowej na akceptowanie wiodącego krypto-zasobu do płatności.

Valve zakazuje gier zbudowanych na Blockchain, NFT i kryptowalutach ze Steam
Nowo zaktualizowana strona konfiguracji Valve dla aplikacji Steam.

Zaktualizowane wytyczne pokazują, że Valve nie chce teraz zezwalać na gry blockchain, zasoby NFT i aktywa kryptograficzne na platformie. Decyzja o zakazie stosowania tych koncepcji ma miejsce w momencie, gdy wartość i popularność gier opartych na technologii blockchain i branży NFT eksplodowały. Na przykład gra blockchain Axie Infinity była niezwykle popularna i przez cały czas generowała 2,59 miliarda dolarów sprzedaży NFT, według dappradar.com metryka.

Deweloper Age of Rust: „To niepowodzenie dla wszystkich”

14 października 2021 r. twórca blockchain Age of Rust wyjaśnił, że gra nie będzie już dostępna na Steamie. Społeczność: Kilka minut temu zostaliśmy powiadomieni, że Steam usunie *wszystkie* gry oparte na blockchain* z platformy, w tym Age of Rust, ponieważ NFT mają wartość. Za kulisami mieliśmy dobre kontakty i byliśmy obecni ze Steam, „Age of Rust dev Powiedziała. Gracz w gry Blockchain dodany:

Zdecydowaliśmy się być szczerzy na temat gier blockchain i NFT. W rezultacie ostatecznie przegraliśmy bitwę ze Steamem. Chociaż jestem rozczarowany [about] Po usunięciu epoki rdzy chodzi o to, że gry blockchainowe są [a] Wszystko zostanie usunięte. To jest to [a] niepowodzenie dla wszystkich.

Wielu entuzjastów gier wideo i innych twórców gier blockchain Byli rozczarowani Dzięki decyzji Valve o zakazie stosowania tych pomysłów na blockchain. Redaktor w Kotaku AU, Alex Walker, otwierany Nie był zaskoczony decyzją Valve. „Nie jestem zbyt zaskoczony, że Valve zabroniło gier NFT i kryptowalut. Wątpię, czy wynika to z obaw o środowisko, ale mają już rynek wtórny i nie chcą, aby gry to obchodziły” – powiedział Walker. Deweloper powiedział, że szanuje wybór Valve.

READ  Gdzie są lokalizacje Spider Man Mythic Fortnite Web Shooter – jak je zdobyć, czy są w Fortnite?

„Pogląd Steam jest taki, że przedmioty mają wartość i nie zezwalają na przedmioty, które mogą mieć rzeczywistą wartość na swojej platformie”, oficjalne konto Age of Rust Potwierdzony. „Chociaż szanuję ich wybór, zasadniczo wierzę, że gry NFT i blockchain to przyszłość. Dlatego rozpocząłem tę podróż z wami wszystkimi.”

Co sądzisz o tym, że Valve blokuje gry blockchain, NFT i kryptowaluty ze Steam? Powiedz nam, co myślisz o tym w sekcji komentarzy poniżej.

Tagi w tej historii

wiek rdzyI Omar Dave RustI Alex WalkerI oś nieskończonościI zakazI Gra BlockchainI gry blockchainI Blockchain NFTI Aktywa kryptograficzneI KryptowalutaI społeczność graczyI Kotaku AUI NFT .PrzemysłI NFTI Niewymienny kodI Zasady konfiguracjiI parowyI zawór

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.