Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uważa się, że odciski dinozaurów znalezione pod stołem w restauracji mają 100 milionów lat

Uważa się, że odciski dinozaurów znalezione pod stołem w restauracji mają 100 milionów lat

Ślady dinozaurów zostały odkryte podczas przypadkowego spotkania w 2022 roku, kiedy restauracja w restauracji w Chinach zapytała o jakieś niezwykłe doły na kamiennej podłodze. Osoba zauważyła dziesiątki równomiernie rozmieszczonych śladów stóp wzdłuż patio restauracji Garden w prowincji Syczuan, które później potwierdzono jako ślady dinozaurów sprzed około 100 milionów lat.

Według nowego artykułu na temat odkrycia, kratery były widoczne w latach pięćdziesiątych XX wieku, ale uznano je za nic specjalnego i zostały wygładzone, aby wyrównać teren. W tym czasie był to dom, ale trzy lata temu został przekształcony w restaurację, ponownie odsłaniając wykopaliska światu.

Adiunkt Lida Xing z Chińskiego Uniwersytetu Nauk o Ziemi, który pracował nad odkryciem, powiedział V.I oświadczenie. „Na tym obszarze nie ma zapisów szkieletowych dinozaurów, więc te skamieniałe ślady dostarczają nieocenionych informacji o typach dinozaurów, które żyły na tym obszarze”.

Jedzenie Użytkownicy Instagrama wybierają wiele przekąsek do posiłków, ale wygląda na to, że poświęcenie chwili na docenienie otoczenia przed zatopieniem się w kolacji może mieć pewne zalety. Za pomocą skanerów 3D zespół potwierdził, że odciski pozostawiły zauropody, roślinożerne dinozaury, które urosły do ​​gigantycznych rozmiarów.

Wygenerowana komputerowo ilustracja zauropoda o długości około 10 metrów (32 stóp). Źródło zdjęcia: © Anthony Romelio

„Porównaliśmy wielkość śladów do całych skamieniałych szkieletów” – powiedział dr Anthony Romelio z Laboratorium Dinozaurów Uniwersytetu Queensland. „Wiemy również, że dinozaury szły bardzo krótkimi krokami jak na tak ogromne zwierzę, z prędkością chodu około dwóch kilometrów”. [1.2 miles] na godzinę.”

Korzystając z tych informacji, oszacowali, że właściciel śladów miał za życia około 10 metrów wzrostu. Nie imponujący rozmiar Patagotytanktóra wzrosła mniej więcej czterokrotnie, ale nadal jest dość duża.

Szlaki restauracyjne przyciągnęły uwagę całego świata, były prezentowane w międzynarodowej prasie, a teraz zostały opisane w gazecie. Pochodzą z okresu dolnej kredy i znajdują się w formacji Jiaguan i są śladami stóp Brontopodus typ zauropoda.

READ  Odkryty 10 lat temu bozon Higgsa wciąż jest niesamowity

Dzięki tak niezwykłemu miejscu do odkrywania nowych informacji na temat historii Ziemi, jest to przypomnienie, aby zawsze szukać ukrytych wskazówek.

„To świadectwo wartości bycia ciekawym naszego otoczenia i zwracania uwagi na otaczający nas świat” – podsumował Romelio. „Dla niektórych szczęśliwców odkrycia mogą pochodzić z nieoczekiwanych miejsc – nawet podczas jedzenia”.

Badanie zostało opublikowane w Badania kredy.