Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uwaga asteroida!  NASA ostrzega przed kosmicznymi skałami przyspieszającymi w kierunku Ziemi

Uwaga asteroida! NASA ostrzega przed kosmicznymi skałami przyspieszającymi w kierunku Ziemi

Astronomowie odkryli trzy asteroidy bliskie Ziemi (NEA) ukrywające się w blasku Słońca. Wśród tych asteroid znajduje się jeden z największych potencjalnie niebezpiecznych obiektów na Ziemi odkryty w ciągu ostatnich ośmiu lat. Obszar ten jest niezwykle trudny do obserwacji, ponieważ łowcy asteroid muszą zmagać się z blaskiem słońca. Asteroidy często zbliżają się do Ziemi, ale zwykle nie stanowią żadnego zagrożenia, ponieważ przecinają planetę w bezpiecznej odległości.

NASA ostrzegła również, że asteroida jest w drodze na Ziemię i zbliży się dzisiaj do planety!

Informacje o asteroidzie 2023 GU2

Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej NASA ostrzegło, że asteroida, zwana Asteroidą 2023 GU2, osiągnie swój najbliższy punkt Ziemi dzisiaj, 24 kwietnia, w odległości 7,4 miliona km. NASA oszacowała, że ​​ta asteroida ma średnicę od 78 do 177 stóp, czyli mniej więcej wielkości samolotu!

Przeczytaj także: Szukasz smartfona? Aby sprawdzić wyszukiwarkę mobilną

Asteroida zbliża się już do Ziemi z zawrotną prędkością 27 849 kilometrów na godzinę. Według NASA należy do grupy Amor planetoid bliskich Ziemi, które mają pozaziemskie, ale wewnętrzne orbity Marsa, której nazwa pochodzi od asteroidy 1221 Amor.

Ochrona przed asteroidami

Aby przeciwdziałać tym asteroidom zmierzającym w kierunku Ziemi w celu potencjalnego uderzenia, NASA przeprowadziła już test misji ochrony planetarnej DART. Agencja kosmiczna zderza się ze statkiem kosmicznym w nadlatującą asteroidę, aby skutecznie odwrócić ją od kursu.

Obecnie Europejska Agencja Kosmiczna przygotowuje się również do budowy systemu wczesnego ostrzegania przed niebezpiecznymi asteroidami. Sonda o nazwie NEOMIR (Near Earth Object Mission in InfraRed) będzie krążyć między Ziemią a Słońcem w Punkcie Lagrange’a L1, odnajdując kosmiczne skały zagubione w blasku Słońca, według ESA.

Misja Neumere będzie służyć jako system wczesnego ostrzegania przed asteroidami o średnicy 20 metrów lub większej, których nie można zobaczyć z Ziemi.

READ  Kryzys kosmiczny: BSES instaluje podstację elektroenergetyczną na słupie | Wiadomości z Delhi