Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Utykając z bólu i uciekając z Ukrainy 80-letnia Luba dostała kule… dzięki twoim pieniądzom

Utykając z bólu i uciekając z Ukrainy 80-letnia Luba dostała kule… dzięki twoim pieniądzom

Utykając z bólu i uciekając z Ukrainy 80-letnia Luba dostała kule… dzięki twoim pieniądzom

  • Luba przyjechała do Polski po 500-kilometrowej podróży i ma teraz pieniądze na jedzenie, lekarstwa i kule
  • UNHCR otrzymał 1 milion funtów od Mail Force Appeal
  • Ustanowiła program pomocy pieniężnej na pomoc ukraińskim uchodźcom
  • To koło ratunkowe dla Luby, która może korzystać z systemu przez pierwsze trzy miesiące

Łzy spływają po twarzy 80-letniej Luby, która nigdy nie wierzyła, że ​​ponownie zobaczy w swoim życiu okropności wojny.

„Byłam młoda, był rok 1943, kiedy mój brat zginął podczas II wojny światowej, i nigdy nie myślałam, że moje dzieci będą musiały przez coś takiego przejść” – powiedziała. Chcę pokoju, nigdy więcej wojny. Nie chcę, żeby dzieci płakały.

Chwilę wcześniej Luba opowiedziała, jak uporczywie była zdeterminowana pozostać w domu, gdy pod koniec lutego Władimir Putin rozpoczął brutalną inwazję.

Ale kiedy bomby spadły w pobliżu jej drzwi, została zmuszona do opuszczenia swojej wioski pod Kijowem z kilkoma rzeczami w pośpiechu w małej torbie sportowej.

Luba przybyła do Polski po wyczerpującej 500-kilometrowej podróży minibusem wijącym się z bólu, głodu i prawie spłukany. Ale teraz ma pieniądze na jedzenie i lekarstwa — i parę kul — dzięki hojności czytelników „Mail on Sunday”.

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), który otrzymał milion funtów z apelu Sił Pocztowych, ustanowił program pomocy pieniężnej, który pomógł tysiącom ukraińskich uchodźców, którzy przekroczyli granicę z prawie nic w swoim imieniu.

Okazało się, że jest to koło ratunkowe Luby, która mieszka z córką Larissą, terapeutką, która mieszka w małej kawalerce w Warszawie po wyemigrowaniu do Polski 11 lat temu.

Po udzieleniu krótkiego wywiadu w Centrum ONZ w Warszawie zostaje zarejestrowana w systemie wpłat gotówkowych, co pozwoli jej na wypłatę 700 zł miesięcznie (125 funtów) przez pierwsze trzy miesiące.

Organizacja przekazuje pieniądze organizacjom humanitarnym, które już pomagają uchodźcom

Organizacja przekazuje pieniądze organizacjom humanitarnym, które już pomagają uchodźcom

Andrew Hopkins, szef zespołu ONZ wdrażającego program dla 450 000 ukraińskich uchodźców w Polsce, powiedział, że gotówka była „wyjątkowo skutecznym” sposobem pomocy potrzebującym, dając im godność pójścia do sklepu. I wybierz to, czego chcą.

Polski rząd powiedział, że ukraińscy uchodźcy będą kwalifikować się do pomocy społecznej, ale pomoc finansowa z ONZ byłaby pomocna, podczas gdy nowo przybyli czekają na rozpatrzenie ich wniosków o świadczenia.

Nie oznacza to, że Luba planuje zostać w Polsce na dłużej. „Modlimy się, żeby wojna się skończyła, żeby mogła wrócić do domu” – powiedziała Larissa. Powiedziała mi, że starego drzewa nie da się przesadzić. Ma tam swoje korzenie.

Od wybuchu wojny do Polski wjechało ponad dwa miliony Ukraińców. Wkrótce potem rozpoczęto apelację pocztową, a czytelnicy wysłali ponad 67 500 czeków oprócz darowizny online.

READ  Grupa NENT nabywa prawa do Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 dla Polski - Digital TV Europe

Apel Mail Force rozpoczął się od darowizny w wysokości 500 000 funtów od firmy macierzystej DMGT, na osobistą prośbę Lorda i Lady Rothermere.

Organizacja charytatywna przekazuje pieniądze organizacjom humanitarnym, które już pomagają uchodźcom. Inne organizacje, które otrzymały fundusze to Czerwony Krzyż, UNICEF i Care International.

Darowizna w wysokości 250 000 funtów została również przekazana na rzecz Fundacji AMAR i Halo Trust.

Darowizna w wysokości 250 000 funtów została również przekazana na rzecz Fundacji AMAR i Halo Trust.  Na zdjęciu: Jak przekazać darowiznę na apel

Darowizna w wysokości 250 000 funtów została również przekazana na rzecz Fundacji AMAR i Halo Trust. Na zdjęciu: Jak przekazać darowiznę na apel

Reklama