Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ustawodawcy amerykańscy odwiedzają Polskę, apelują o pomoc wojskową Ukrainy

Ustawodawcy amerykańscy odwiedzają Polskę, apelują o pomoc wojskową Ukrainy

Osoby, które uciekły przed wojną na Ukrainie odpoczywają na krytym stadionie sportowym wykorzystywanym jako ośrodek dla uchodźców, we wsi Medica, na przejściu granicznym między Polską a Ukrainą, wtorek, 15 marca 2022 r. (AP Photo/Petros Giannakouris) (Petros Giannakouri)

WARSZAWA, Polska – Dwupartyjna delegacja amerykańskich parlamentarzystów odwiedzających Polskę w sobotę powiedziała, że ​​najpilniejszą potrzebą w wojnie Ukrainy z rosyjską inwazją jest wyposażenie kraju i wspieranie go w każdy sposób, który pomoże mu w obronie niepodległości.

Siedmioosobowa delegacja pod przewodnictwem przedstawiciela Stephena Lyncha, demokraty z Massachusetts, odwiedziła ośrodki dla uchodźców z Ukrainy we wschodniej Polsce. Zwrócili uwagę na otwartość Polski na przyjmowanie uchodźców z Ukrainy, także w domach prywatnych. Ponad dwa miliony ludzi uciekło przed wojną do Polski od 24 lutego, kiedy wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę.

powiedział Lynch, przewodniczący Podkomisji Bezpieczeństwa Narodowego ds. Nadzoru i Reformy.

Podczas sobotniego spotkania on-line z mediami amerykańscy ustawodawcy podkreślili potrzebę pilnej pomocy ukraińskiej armii w walce z siłami rosyjskimi. Powiedzieli, że nie ma miejsca na rozmowy pokojowe, dopóki trwa „gorąca wojna”.

„Najpilniejszym środkiem, jaki możemy podjąć, jest upewnienie się, że ukraińscy bojownicy – ​​ci odważni patrioci walczący o swoją wolność – mają każdy kawałek sprzętu, każdą cząstkę zaopatrzenia, każdą cząstkę wsparcia, którego możemy im udzielić” – powiedział Lynch.

Zapytany o możliwą misję pokojową na Ukrainie powiedział: „Będzie czas na dyskusję, mam nadzieję, że będzie czas na dyplomację, ale na razie uważam, że armia ukraińska posuwa się w bardzo heroiczny sposób przeciwko znacznie większej sile wróg.”

Prezydent USA Joe Biden weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO w Brukseli w czwartek, poświęconym wojnie na Ukrainie i bezpieczeństwu europejskiemu.

READ  Sewickley SR Podróżuj po świecie, pomagając lokalnie osobom ze stwardnieniem rozsianym

Dopóki prezydent Rosji Władimir Putin będzie trwał w agresji, Lynch powiedział: „jest tylko jeden sposób na to, by na to zareagować i jest to siła militarna”.

Reprezentant Mark Green, republikanin z Tennessee i członek Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, miał przesłanie dla Putina.

„Zjednoczyłeś NATO, zjednoczyłeś Unię Europejską, zjednoczyłeś Kongres Stanów Zjednoczonych. Przeciwstawiamy się twojej tyranii, zbrodniarz wojenny” – powiedział Green. „Wycofaj swoje siły z Ukrainy!”

Inni członkowie delegacji to Demokraci Lori Trahan z Massachusetts i Shelley Pingree z Maine oraz republikańscy reprezentanci Jake Laturner z Kansas, Pat Fallon z Teksasu i Nancy Mays z Południowej Karoliny.

___

Śledź wszystkie artykuły AP na temat wojny rosyjskiej na Ukrainie na https://apnews.com/hub/russia-ukraine.