Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uśmiechnięte słońce: zdjęcia dziur koronalnych NASA powodują szczęśliwą twarz na słońcu |  wiadomości ze świata

Uśmiechnięte słońce: zdjęcia dziur koronalnych NASA powodują szczęśliwą twarz na słońcu | wiadomości ze świata

NASA udostępniła obraz „uśmiechniętego” słońca po tym, jak jeden z jej satelitów dostrzegł na jego powierzchni wzory przedstawiające szczęśliwą twarz.

Amerykańska agencja kosmiczna opublikowała zdjęcia w mediach społecznościowych, pisząc: „Obserwatorium dynamiki słonecznej NASA zauważyło uśmiech słońca”. Te ciemne plamy na Słońcu, widoczne w świetle ultrafioletowym, są znane jako dziury koronalne i są regionami, w których płyną szybkie wiatry słoneczne. w przestrzeń ”.

Ludzie szybko dokonywali porównań z różnymi postaciami i przedmiotami, w tym dzieciakiem Teletubisie, Pogromcami duchów Pobyt Puff marshmallow, Biszkoptem, lwem i dynią.

Jedna osoba napisała na Twitterze: „Gdyby Teletubisie wybrali realistyczne słońce, zrobiliby to”.

Podczas gdy inny powiedział: „Wygląda na to, że wszystkie te małe dzieci, które narysowały uśmiechnięte słońce w przedszkolu, były na czymś…”

Obserwatorium Dynamiki Słonecznej NASA zostało utworzone w 2010 roku w celu zbadania, w jaki sposób powstaje aktywność słoneczna i jak wpływa na pogodę kosmiczną.

Obserwacyjna sonda kosmiczna mierzy wnętrze Słońca, atmosferę, pole magnetyczne i produkcję energii.

SpaceWeather.com, który monitoruje wszystkie formy pogody kosmicznej, wydał ostrzeżenie zatytułowane „To nie jest zabawna sprawa”, mówiąc, że uśmiechnięta buźka powstała z dziur w atmosferze Słońca, ale „wyrzuca potrójny strumień wiatru słonecznego w kierunku Ziemi ”.

Powiedziała, że ​​pierwszy kontakt z zorzą polarną może nastąpić w sobotę.

Burza słoneczna występuje, gdy Słońce uwalnia ogromne wybuchy energii w postaci rozbłysków słonecznych i koronalnych wyrzutów masy.

Zjawiska te wysyłają w kierunku Ziemi prądy ładunków elektrycznych i pól magnetycznych z prędkością około trzech milionów mil na godzinę.

Choć brzmi to dość przerażająco, wynik będzie znacznie atrakcyjniejszy niż koniec świata.

Kiedy burza słoneczna uderza w Ziemię, zakłóca pole magnetyczne planety, tworząc zorzę polarną w pobliżu kręgów bieguna arktycznego i bieguna południowego – zorzę polarną lub zorzę polarną na półkuli północnej oraz zorzę polarną lub światła południowe na południe.

READ  NASA zbiera nazwiska do wysłania w kosmos na pokładzie kapsuły Orion na Księżyc, wiadomości naukowe

Czasami można go zobaczyć na południe od koła podbiegunowego, więc niektóre części Szkocji mogą być traktowane na pokaz świetlny w to Halloween, z czystym niebem, dzięki czemu sobotni wieczór jest dobrą porą na podziwianie tego zjawiska.