Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

USA nakładają sankcje na brokerów i jachty powiązane z Putinem

Stany Zjednoczone nałożyły nowy zestaw sankcji na aktywa i osoby powiązane z Władimirem Putinem, w tym zakaz korzystania z jachtów powiązanych z prezydentem Rosji oraz wymierzony w wiolonczelistę i biznesmena Siergieja Roldugina za to, że jest „strażnikiem” jego morskiej fortuny.

Ten krok ma miejsce w czasie, gdy Waszyngton próbuje zintensyfikować presję finansową na Moskwę, ponieważ… wojna na Ukrainie Trwa do czerwca, próbując zwiększyć szkody dla pośredników finansowych bliskich Putinowi, którzy działali na całym świecie.

Ponadto Stany Zjednoczone nakładają również sankcje na nową grupę rosyjskich urzędników rządowych i liderów biznesu, w tym Marię Zacharową, rzeczniczkę rosyjskiego MSZ i Aleksieja Mordaszowa, jednego z Rosja Najbogatsi miliarderzy.

„Świat był świadkiem niezwykłej odwagi narodu ukraińskiego w obliczu brutalności Rosji” – powiedział w oświadczeniu sekretarz stanu USA Anthony Blinken. „Stany Zjednoczone będą nadal współpracować z naszymi partnerami i sojusznikami, aby obciążyć rząd Federacji Rosyjskiej wysokimi kosztami za agresję na Ukrainę i całkowite lekceważenie praw człowieka i podstawowych wolności”.

Członkowie rosyjskiej elity, w tym Putin, „polegają na złożonych sieciach wsparcia, aby ukrywać, przekazywać i chronić swoje luksusowe bogactwo i aktywa” – a czwartkowy ruch miał na celu „podążanie za osobami odpowiedzialnymi za ochronę tych interesów” – powiedział Brian Nelson. podsekretarz skarbu USA ds. terroryzmu i wywiadu finansowego jest nielegalny i chroni go.

Ministerstwo Skarbu poinformowało, że zidentyfikowało jacht pod rosyjską banderą Graceful i pod banderą Kajmanów Olympia jako „zabronioną własność, w której interesuje się prezydent Władimir Putin” – zauważając, że sam Putin podróżował tymi jachtami, w tym podróż w 2021 r. Sea z Aleksandrem Łukaszenką, prezydentem Białorusi.

Ministerstwo Skarbu zaatakowało również Imperial Yachts, firmę maklerską jachtową z siedzibą w Monako z biurem w Moskwie, twierdząc, że świadczy ona „usługi związane z żeglarstwem rosyjskim elitom, w tym bliskiemu kręgowi prezydenta Putina”.

READ  NATO prosi Rosję o zaprzestanie gromadzenia się armii wokół Ukrainy Ukraina

w trybie Kary dla RolduginaDepartament Skarbu określił go jako „bliskiego przyjaciela i część reżimu, który zarządza zagranicznym majątkiem prezydenta Putina”. Dodała: „Oboje znają się od ponad czterech dekad, a Roldugin jest ojcem chrzestnym jednej z córek Putina. Roldugin jest wiolonczelistą, dyrygentem i dyrektorem artystycznym w St. Petersburg Music House, państwowej instytucji kulturalnej w Rosji. ”.

W czwartek Imperial Yachting powiedział: „Zarzuty przeciwko nam ze strony rządu USA i prasy są fałszywe. Będziemy podejmować wszelkie dostępne środki prawne, aby natychmiast rozwiązać ten problem. Imperial Yachts prowadzi całą swoją działalność w pełnej zgodności z prawem i przepisów we wszystkich jurysdykcjach, w których działamy.” Nie zajmujemy się finansami naszych klientów.”