Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

US Open rozpoczyna się w poniedziałek z udziałem Swatica, Gauffa i Djokovica

US Open rozpoczyna się w poniedziałek z udziałem Swatica, Gauffa i Djokovica

Opublikowano 28 sierpnia 2023 o 8:30 ET

Reakcja Igi Świątek z Polski podczas meczu z Jessicą Pegulą ze Stanów Zjednoczonych podczas półfinałowego meczu tenisowego National Bank of Canada Open w Montrealu, sobota, 12 sierpnia 2023 r. (The Canadian Press/Christine Moshi)


NOWY JORK – US Open, ostatni turniej Wielkiego Szlema w sezonie, rozpoczyna się w poniedziałek z udziałem największych nazwisk tenisa – prawie rok po wycofaniu się dwóch największych nazwisk tego sportu.

Harmonogram pierwszego dnia obejmuje Iję Świątek i Coco Joffe po stronie kobiet oraz Novaka Djokovic i Frances Tiafoe po stronie mężczyzn. I oczywiście wiele więcej.

Nikt nie ma takiej gwiazdy jak Serena Williams, której ostatnim turniejem był US Open 2022, czy Roger Federer, który wkrótce potem ogłosił swoją emeryturę.

Świątek nr 1, 22-letni Polak, rok temu wygrał turniej na stadionie Arthur Ashe i wróci na tę arenę, aby w poniedziałek rozpocząć edycję imprezy 2023 przeciwko Rebecce Peterson ze Szwecji. .

Następnie Tiafoe, 25-latek z Maryland, zmierzy się z Lernerem Tianem, 17-latkiem z Kalifornii. W zeszłym roku Tiafoe dotarła do swojego pierwszego półfinału w US Open.

Gauff, 19-latka z Florydy, poprowadzi nocną sesję w Ashe przeciwko Niemce Laurze Siegemund, która trzy lata temu zdobyła tytuł mistrza gry podwójnej kobiet w Nowym Jorku. Gauff zajął drugie miejsce na French Open w grze pojedynczej, przegrywając ze Świątkiem i deblu w 2022 roku.

Sprawa zakończy się na korcie centralnym, gdy Djokovic, 23-krotny mistrz Wielkiego Szlema, zmierzy się z Francuzem Alexandrem Muellerem, który będzie miał swój debiut w US Open. Oznacza to powrót Djokovica na wydarzenie, które przegapił w zeszłym roku, ponieważ nie mógł przyjechać do Stanów Zjednoczonych jako obcokrajowiec, który nie był zaszczepiony przeciwko Covid-19. Zasada ta została odrzucona.

Pierwsza runda odbędzie się w poniedziałek i wtorek. Turniej potrwa dwa tygodnie i zakończy się finałem gry pojedynczej kobiet 9 września i finałem gry pojedynczej mężczyzn 10 września.

READ  Ukraina 1-1 Anglia: Kyle Walker minął bramkę, Phil Foden marnuje swoją szansę, ale James Maddison obiecuje | wiadomości piłkarskie

READ  Włoch Berrettini dotarł do półfinału Wimbledonu

The first round is played over Monday and Tuesday. The tournament lasts two weeks and wraps up with the women's singles final on Sept. 9, and the men's singles final on Sept. 10.

-->