Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Urzędnik ONZ zaniepokojony filmami pokazującymi widoczne znęcanie się nad jeńcami wojennymi na Ukrainie | Ukraina

Wysoki rangą urzędnik ONZ powiedział, że widział filmy, które rzekomo pokazują znęcanie się nad jeńcami wojennymi po obu stronach UkrainaRosja sprowokowała złe traktowanie swoich żołnierzy pierwszego dnia niedawnych rozmów pokojowych.

Wiele nagrań wideo przedstawiających znęcanie się nad więźniami rosyjskimi i ukraińskimi jest badane, powiedziała Matilda Bogner, szefowa biura ONZ ds. praw człowieka na Ukrainie, dodając, że „na pierwszy rzut oka budzą one poważne obawy”.

Powiedziała po emisji programu Film przedstawiający ukraińskich żołnierzy strzelających w nogi trzech rosyjskich jeńców.

Na ziarnistym materiale, który rząd Wołodymyra Zełenskiego prowadzi w Kijowie, widać trzech więźniów przynoszonych z samochodu. Wtedy podszedł do nich mężczyzna z niebieską opaską i powiedział: „Cześć”, po czym strzelił sobie w nogi.

Ukraiński rząd powiedział, że traktuje materiał „poważnie”, chociaż jak dotąd nie ma niezależnych dowodów na jego autentyczność.

„Jeśli okaże się to prawdą, to jest to całkowicie nie do przyjęcia zachowanie” – powiedział Oleksiy Aristovich, doradca Zełenskiego.

Jednym z największych promotorów filmu była Maria Dubovikova, komentatorka polityczna w Rosyjskiej Radzie do Spraw Międzynarodowych.

Wspomniana przez BBC Materiał filmowy, na którym strzelano do ukraińskich żołnierzy, miał miejsce w fabryce mleczarni na Malaya Rohan, na południowy wschód od Charkowa, którą siły ukraińskie niedawno odbiły od sił rosyjskich.

Analiza warunków pogodowych i ruchów wojsk Ponadto sugerowano, że wideo mogło zostać nagrane we wczesnych godzinach soboty, 26 marca.

Agencja informacyjna TASS poinformowała, że ​​rosyjscy negocjatorzy są w Stambule, gdzie Rozmowy pokojowe wznowione we wtorek Po dwutygodniowej przerwie podniesiono kwestię złego traktowania jeńców wojennych.

Rosja również zapowiedziała, że ​​to zrobi „Znacząco zredukować” wojskowe operacje bojowe O stolicy Ukrainy, Kijowie i północnym Czernihowie, aby „wzmocnić wzajemne zaufanie” w rozmowach pokojowych.

READ  Sekretarz Skarbu Donalda Trumpa wykluczył Ivankę z roli Banku Światowego | Ivanka Trump