Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Urocza para z Lanarkshire zabierająca zapasy dla ukraińskich uchodźców na polskie wakacje

Przemyślana para z Lanarkshire przeprowadziła w zeszłym tygodniu inspirującą akcję charytatywną, pomagając ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojną.

Shauna Graham zabierał swojego partnera Stuarta Youngera na wakacje do Krakowa, aby świętować jego 40. urodziny, ale przed wyjazdem para chciała wesprzeć tych, którzy uciekają przed okropnościami trwającej rosyjskiej ofensywy.

Para zdecydowała się zabrać ze sobą dodatkową walizkę pełną niezbędnych materiałów, środków medycznych i rzeczy dla dzieci, które będą mogły przywieźć do centrum kryzysowego polskiego miasta.

Aplikacja Lanarkshire Live jest już dostępna do pobrania.

Otrzymuj wszystkie wiadomości z Twojej okolicy – ​​plus funkcje, rozrywkę, sport i najnowsze wiadomości dotyczące powrotu do zdrowia Lanarkshire po pandemii koronawirusa – na wyciągnięcie ręki, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Bezpłatne pobieranie zawiera najnowsze wiadomości i ekskluzywne historie, a także pozwala dostosować swoją stronę do sekcji, które są dla Ciebie najważniejsze.

Udaj się do App Store i nie przegap niczego w Lanarkshire — iOS Android

Dzięki ogromnej reakcji na ich apel w mediach społecznościowych, setki darowizn wpłynęły od przyjaciół, rodziny i członków społeczności, uzupełniając sprawę dla potrzebujących.

Obejmuje ubranka dla niemowląt, pieluchy, przybory toaletowe, apteczki oraz mnóstwo leków dla dorosłych i dzieci.


Mieszkańcy nie tylko byli szczęśliwi, mogąc przekazać rzeczy, które mają być wywiezione za granicę, ale także zebrano imponujące 400 funtów na tę sprawę, które teraz zostaną przekazane Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który wystosował apel o pomoc na Ukrainie.

Shauna z Blantyre mówi, że wolontariusze z Krakowskiego Centrum Społeczności Żydowskiej byli podekscytowani darowiznami i powiedziano im, że przedmioty są dokładnie tym, czego szukają.

Leki dla dzieci, takie jak Calpol, były tak cenione, że podarowano im około 50 butelek i wciśnięto je do torebki.

READ  Darmowe gry PlayStation Plus na listopad: dobre wieści dla subskrybentów PS4 i PS5 2021 | Gry | zabawa

EasyJet złożył hołd parze, która nalegała, aby Shauna i Stewart nie byli obciążani dodatkowym bagażem, ponieważ z zadowoleniem przyjęli ten miły gest.

Shauna powiedziała Lanarkshire Live: „Natknęliśmy się na ten pomysł na stronie na Facebooku podczas wizyty w Krakowie. Tydzień temu ktoś tam powiedział, że naprawdę potrzebuje lekarstwa dla niemowląt, pieluch i tym podobnych.

„Zdecydowaliśmy się wziąć dodatkową skrzynkę i mieć dobrą grupę przyjaciół, więc zamieściliśmy post na Facebooku i otrzymaliśmy 49 butelek Calpolu do zabrania ze sobą.

„Ludzie również przekazali pieniądze, ale nie mogliśmy kupić więcej na ten cel, to było dużo. Więc teraz zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi.

„Tak naprawdę nie spodziewaliśmy się, że wszyscy przyjdą i wesprą nas tak, jak to zrobili, szczerze mówiąc”.

To właśnie wtedy, gdy Shauna szukała pomysłów na rzeczy do zrobienia podczas swojej podróży, kiedy odkryła stronę Travelers na Facebooku, inni wczasowicze ostatnio wykonali podobne gesty.

Umożliwiło to lokalnym mieszkańcom przekazywanie bardzo potrzebnych przedmiotów, gdy społeczność Lanarkshire zebrała się, aby pomóc sprawie.


Podczas pobytu w Polsce para zostawiła pustą walizkę w centrum kryzysowym, ponieważ wolontariusze poinformowali ich, że również są bardzo potrzebni.

Shona dodała: „Kiedy przekazaliśmy rzeczy ludziom w Polsce, byli szczerze wdzięczni, można by pomyśleć, że daliśmy im 1 milion funtów.

„Powiedzieli również, że naprawdę potrzebują problemów, więc im to również daliśmy i są za to naprawdę wdzięczni”.

Nie przegap najnowszych nagłówków wiadomości z całego Lanarkshire. Zapisz się do naszych biuletynów tutaj.

A czy wiesz, że Lanarkshire Live już działa? Facebook? Udaj się do nas, polub i udostępnij!