Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Universal zmienia ubiór pracowników, aby był bardziej wszechstronny

Orlando, Floryda – Universal Orlando wprowadza zmiany w swoim ubiorze pracowników, aby był bardziej inkluzywny, zgodnie z nową polityką.


Co musisz wiedzieć

  • Universal Orlando dokonuje przeglądu ubioru dla swoich pracowników
  • Zmiany, które są bardziej kompleksowe, umożliwiają wszystkim pracownikom posiadanie widocznych tatuaży
  • Wszyscy pracownicy, bez względu na płeć, mogą nosić makijaż i lakier do paznokci

„Regularnie przeprowadzamy przeglądy naszych standardów wyglądu, słuchamy członków zespołu i opracowujemy nasze zasady i praktyki w duchu szacunku i zapewniamy przyjazne środowisko, w którym członkowie naszego zespołu są dumni z pracy” – zgodnie z powiadomieniem dla pracowników.

Nowe wytyczne, które wchodzą w życie w niedzielę, pozwalają wszystkim pracownikom, bez względu na płeć, mieć widoczne tatuaże oraz nosić lakiery do paznokci i makijaż.

Zgodnie z nowymi wytycznymi wszyscy pracownicy Universalu mogą mieć „wytatuowane ze smakiem” z wyjątkiem dłoni, twarzy, szyi czy głowy. Wszelkie tatuaże uznane za obraźliwe, kontrowersyjne lub „niezgodne z globalną marką” są niedozwolone.

Chociaż nowe wytyczne stwierdzają, że nie ma ograniczeń co do liczby widocznych tatuaży, które może mieć pracownik, rękawy z tatuażami nadal nie są dozwolone. A wszystkie widoczne tatuaże nie mogły być większe od laski „zamkniętej i wyciągniętej dłoni”.

Poprzednie zasady nie zezwalały pracownikom, którzy mieli kontakt z gośćmi, na posiadanie widocznych tatuaży.

Universal zmienia również zasady dotyczące makijażu i lakieru do paznokci. Wcześniej makijaż był dozwolony tylko dla pracowników płci żeńskiej lub pracowników płci męskiej w niektórych rolach rozrywkowych. Obecnie w przeglądzie stwierdza się, że makijaż noszony przez pracowników „musi dawać naturalny wygląd i przedstawiać profesjonalny wizerunek”.

Lakier do paznokci jest teraz również dozwolony dla wszystkich pracowników, o ile ma jasny, neutralny lub subtelny kolor.

Zaktualizowana polityka dotycząca ubioru Universalu pojawiła się kilka miesięcy po tym, jak Disney ogłosił modyfikację „Disney Look”, która pozwala również członkom obsady (pracownikom) mieć widoczne tatuaże i nosić lakier do paznokci. Zmiany Disneya pozwalają także członkom obsady mieć fryzury i biżuterię uwzględniające płeć.

READ  Godziny szczytu. Recenzja polskiego filmu jest dostępna w serwisie Netflix