Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

United Cup: Ika Świdek wygrywa z Hiszpanią, Wielka Brytania odpada, a Australia pokonuje USA

United Cup: Ika Świdek wygrywa z Hiszpanią, Wielka Brytania odpada, a Australia pokonuje USA

Iga Świdek miał słabość do bajgli w 2023 r., a jego apetyt na nie wydaje się równie duży jak zawsze, gdy w 2024 r. strzelił ich dwa gole z Hubertem Hurcoxem w grze podwójnej, dzięki której Polska zdobyła Puchar United przeciwko Hiszpanii.

Hurcox przegrał z Alejandro Davidoviciem Foginą, który odniósł zwycięstwo 3:6, 6:3, 6:4, wywierając presję na Svidek nr 1 w świecie kobiet.

Nie zawiodła jednak swojej drużyny, gdy Sara Soripes pokonała Dormo 6:2, 6:1 i zapewniła sobie decydujący wynik w grze podwójnej.

Polski debel bezlitośnie zniweczył wszelkie nadzieje na zwycięstwo Hiszpanii, wygrywając 6:0 6:0, gdy spotkało się czterech zawodników z gry pojedynczej.

Zwycięstwo zapewniło Polsce pierwsze miejsce w grupie A.

Gwiazdy Root wygrywają w Norwegii

Casper Ruud pomógł Norwegii pokonać Chorwację 2:1.

Po tym, jak jego kolega z drużyny Malen Helko przegrał z Donną Vekic, Rudd przyspieszył i przerwał passę pięciu porażek z rzędu, wygrywając z Borną Coric.

Zwycięstwo 6:4, 6:1 zadecydowało o deblu, a Ruud i Ulrike Eigeri wygrali w dogrywce 10:7 i wyszli na prowadzenie w grupie F.

W ostatnim meczu grupy Holandia zmierzy się z Chorwacją, a zwycięstwo zapewni zwycięstwo.

Francja pokonała Niemcy

Francja wygrała ciężką wojnę z Niemcami.

Alexander Zverev pokonał Adriana Mannarino, ale Francja wymusiła remis w grze podwójnej, a Caroline Garcia pokonała Angelique Kerber 1:6, 6:2, 6:2.

Następnie Garcia wraz z Edouardem Rogerem-Vasselinem pokonali Kerbera i Zvereva 12:10 w dogrywce.

„Szalony mecz, szalony koniec. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy” – powiedział Roger-Vasselin. „Mieliśmy dwa punkty meczowe, a oni uratowali je dobrymi strzałami. Ale byliśmy naprawdę szczęśliwi. Dziękuję publiczności, dziękuję francuskiej publiczności za tak późne pojawienie się. Nie wiem, która była godzina, ale myślę, że było już za późno .”

Australia zwyciężyła w grupie C, a Wielka Brytania odpadła

Australia pokonała USA 2:1 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

W grze podwójnej Storm Hunter i Matthew Epton pokonali Jessicę Pegulę i Rajeeva Ram 6:3, 6:1.

„To znaczy wszystko” – powiedział Hunter. „To spełnienie marzeń. Gra przed własną publicznością, gra z Mattym z Perth, wygrywanie na własnym boisku i awans do ćwierćfinału to spełnienie marzeń”.

Wszystkie trzy drużyny w grupie C – druga Wielka Brytania – zakończyły z takim samym bilansem zwycięstw/porażek i meczów, a Australia zajęła pierwsze miejsce dzięki lepszemu bilansowi zwycięstw/porażek.

Zwycięstwa Australii oznaczają, że Wielka Brytania zajęła trzecie miejsce w bardzo wąskiej grupie, podczas gdy Stany Zjednoczone będą musiały poczekać, aby przekonać się, czy zrobiły wystarczająco dużo, aby zakwalifikować się do grona czołowych wicemistrzów.

Streamuj najlepsze wydarzenia tenisowe, w tym Australian Open 2024 odkrycie+, w aplikacji Eurosport i eurosport.com