Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Unia Europejska zagłosowała za zmuszeniem wszystkich telefonów do korzystania z tej samej ładowarki do 2024 r. |  Unia Europejska

Unia Europejska zagłosowała za zmuszeniem wszystkich telefonów do korzystania z tej samej ładowarki do 2024 r. | Unia Europejska

Parlament Europejski zagłosował za wprowadzeniem jednego portu ładowania dla telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych do 2024 r., co stanowi problem dla Apple, którego iPhony używają innego złącza zasilania.

Głosowanie potwierdza wcześniejsze porozumienie między instytucjami UE i sprawi, że złącza USB-C używane przez urządzenia z Androidem staną się standardem UE, zmuszając Apple do zmiany portu ładowania dla swoich urządzeń.

Wśród głównych dostawców urządzeń elektronicznych dla europejskich klientów oczekuje się, że Apple będzie jednym z największych hitów, ale analitycy przewidują również potencjalnie pozytywny wpływ, ponieważ może zachęcić kupujących do kupowania najnowszych gadżetów firmy zamiast tych bez USB-C.

Analitycy twierdzą, że umowa obejmuje również e-czytniki, słuchawki i inne technologie, co oznacza, że ​​może mieć również wpływ na Samsunga, Huawei i innych producentów urządzeń.

Apple ostrzegał w przeszłości, że propozycja zaszkodzi innowacjom i doprowadzi do marnotrawstwa.

Ben Wood, główny analityk CCS Insight, powiedział, że głosowanie uczyniło „nieuniknionym”, że iPhone 15, oczekiwany w 2023 roku, będzie miał port USB-C.

To zwycięstwo zdrowego rozsądku. Chociaż Apple ma ogromną bazę urządzeń zasilanych kablem, wszechobecność USB-C we wszystkich produktach elektroniki użytkowej oznacza, że ​​formatowanie na USB-C ma sens”.

Wood dodał, że spodziewa się, że Apple przyjmie port USB-C w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

„Niezależnie od tego, czy rząd Wielkiej Brytanii zezwoli na przejście na USB-C, brytyjscy konsumenci domyślnie otrzymają tę technologię. Producenci elektroniki użytkowej nie mają sensu oferować urządzeń z czymkolwiek innym” – powiedział.

Bloomberg poinformował w maju, że Apple pracuje nad iPhonem z portem ładowania USB-C, który może zostać uruchomiony w przyszłym roku.

Prawodawcy UE poparli reformę zdecydowaną większością 602 głosów za i tylko 13 przeciw.

Zmiana została omówiona lata temu i została wywołana skargami użytkowników iPhone’a i Androida na konieczność zmiany ładowarek do swoich urządzeń.

READ  Doniesiono, że Deus Ex został anulowany, a prawie 100 programistów zwolnionych

Komisja Europejska, ramię wykonawcze UE, oszacowała, że ​​jeden nadawca zaoszczędziłby konsumentom około 250 mln euro (218 mln funtów).

Apple odmówił komentarza.