Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Unboxing i pierwsze spojrzenie na Vivo X100 Pro

Unboxing i pierwsze spojrzenie na Vivo X100 Pro

A oto vivo X100 Pro w biurze w trakcie przeglądu! Do telefonu dodaję ładowarkę 120W, ładne etui i kabel USB.

Vivo X100 Pro jest nadal dostępny wyłącznie w Chinach, ale jego światowy debiut ma nastąpić w przyszłym tygodniu. To najwyższej klasy okręt flagowy Vivo, tak zaawansowany, jak tylko można oczekiwać.

Z przodu ma 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED o częstotliwości 120 Hz i rozdzielczości 1260 x 2800 pikseli o jasności aż 3000 nitów. Jak możesz sobie wyobrazić, jest to wspaniały wyświetlacz z cienkimi ramkami, które są obecnie znakiem rozpoznawczym serii z zakrzywionymi krawędziami.

Z tyłu sprawy stają się nowatorskie. Potrójny aparat ma pełne prawo uważać się za najlepszy z najlepszych. Główny aparat ma obiektyw 23 mm f/1.8 i 1-calowy sensor Sony IMX989 o rozdzielczości 50 MP.

Następnie jest ultraszerokokątny aparat 15 mm z autofokusem i kolejny czujnik 50 MP. Obiektyw Eyecatcher to pierwszy na świecie mobilny teleobiektyw Zeiss z certyfikatem APO. Achromatyczna, skorygowana optyka obiektywu zmiennoogniskowego wyrównuje kolory zielony, niebieski i czerwony w tej samej płaszczyźnie ostrości, co powinno przełożyć się na lepszą ostrość i zmniejszenie frędzli na krawędziach kontrastu. Nowy pływający peryskop ma przysłonę f/2,57 i ogniskową odpowiadającą 100 mm z zoomem optycznym 4,3x i zoomem cyfrowym do 100x. Można śmiało powiedzieć, że to aparat, z którego jesteśmy najbardziej podekscytowani.

Vivo X100 Pro ma niemal identyczne wymiary jak jego poprzednik – tę samą wysokość, 0,8 mm szerszy, 0,4 mm cieńszy i 6 g cięższy. Jednak oczywista różnica pojawia się, gdy porównujemy wyspy aparatów. Potrójna konfiguracja nowego telefonu przyćmiewa poprzednią. Aparat główny i ultraszerokokątny są mniej więcej identyczne, jednak różnica między starym zoomem 50 mm a nowym zoomem 100 mm jest zauważalna.

Chociaż obiektyw 50 mm f/1.6 był bardzo wydajny, oczekujemy nowego poziomu fotografowania dzięki zoomowi 100 mm w X100 Pro.

READ  Niedługo będzie trudniej kupić PS5 - oto dlaczego i jak znaleźć go w magazynie

I wreszcie Vivo

Następnie jest SoC – vivo W naszej recenzji szczegółowo omówimy wydajność chipa i temperatury termiczne.