Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Umiera pisarz i aktor Shiv Kumar Subramaniam, który grał różne role

pisarz pisarz Shiv Kumar SubramaniamZmarł w niedzielę wieczorem, znany ze swojego genialnego portretu rozmaitych drugoplanowych postaci w kinie hindi przez ponad trzy dekady. Opisywany przez wielu kolegów i znajomych z branży jako „łagodna dusza”, pozostawił po sobie jego żonę, aktorkę Divya Jagdil. Miał 62 lata.

Subramaniam, którego ostatnim dużym występem na ekranie był dziadek Sani Malhotry w dramacie Netflix Family Menakszi Sundareszwar (2021), jego ciało zostało poddane kremacji w poniedziałek w Mokshdham Hindu Shamshanbhoomi w Andheri West. W jego pogrzebie uczestniczyło kilku aktorów, w tym Nasiruddin Shah, Nana Patekar i Makarand Deshpande. W lutym tego roku Subramaniam i Jagdil stracili 15-letniego syna Jahana.

Wiadomość o jego śmierci zszokowała nie tylko tych, którzy znali go osobiście, ale wielu, którzy przez lata podziwiali jego twórczość w filmie, telewizji i teatrze. Reżyser Anurag Kashyap opisał Subramaniam jako „najhojniejszego i najpiękniejszego człowieka”, jakiego kiedykolwiek znał. Opowiadając o swoim spotkaniu z nim w 1994 roku, Kashyap opowiedział, w jaki sposób scenarzysta i aktor pozwolił mu rozważyć scenariusz Auto Narayan (1996), który początkowo został napisany przez Subramaniam. Później. Subramaniam poprosił reżysera Shivama Naira o uznanie również pisarza Kashyapa. Scenarzysta-reżyser napisał: „W ten sposób zdobyłem swój pierwszy autorski scenariusz… Wiele z tego, czym jestem, zawdzięczam Shiva Dada”.

Aisha Raza Mishra opublikowała ten nekrolog na swoim koncie na Facebooku.

Subramaniam odcisnął swoje piętno w świecie kina hindi parindą (1989), animowanym dramatem kryminalnym, którego akcja rozgrywa się w Bombaju. Oprócz roli Frances, poplecznika gangu Anny, napisał także scenariusz do Barindy i pełnił funkcję jej asystenta reżysera. Z biegiem lat napisał wiele interesujących postaci w wielu filmach, o których mówi się często, takich jak Prahaar (1994), 1942: A Love Story (1994), Droh Kaal (1995), Kaminey (2009), Teen Patti ( 2010), Stanley K. Dba (2011) i in.

READ  Kiedy Netflix planuje go wydać?

W ostatnich latach Subramaniam był postrzegany jako kochający piłkę nożną senior w Tu Hai Mera Sunday (2016), surowy ojciec Alii Bhatt w dwóch stanach (2014), poza występem jako starszy menedżer w Hichki (2018) i dr Nandi w Paint Nails (2021). Aktor, który był studentem St. Xavier’s College w Bombaju, był także popularnym aktorem telewizyjnym i teatralnym. Brał udział w programach telewizyjnych, takich jak Kismat (2011), Mukti Bandhan (2011), Pradhanmantri (2013-14) i 24 (2013). Subramaniam, który ma wiele talentów, był współscenarzystą kilku filmów, takich jak 1942 A Love Story (1994), Hazaaron Khwaishein Aisi (2005) i Teen Patti (2010). Był też głosem mojego towarzysza w wersji hindi w reżyserii Króla Lwa Jona Favreau (2019).

Teatr Adishakti w Pondicherry określił jego odejście jako „ogromną stratę dla teatru” i zauważył, że Subramaniam było częścią ich pierwszej sztuki, Edypa. Zagrał także Guildenstern w ich następnej produkcji, Rosencrantz and Guildenstern, sztuce Toma Stopparda. Aktor i pisarz Vivan Shah opisał go jako „mentora, starszego brata i drogiego przyjaciela” i zapamiętał go jako „wielkiego artystę i piękną istotę ludzką”. Wielu przedstawicieli branży rozrywkowej, w tym Hansal Mehta, Manoj Bajpayee, Anil Kapoor i Amol Gupte, wyraziło swój szok z powodu jego nagłej śmierci.