Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Umbra i Ursa współpracują nad produktami do obrazowania radarowego

Umbra i Ursa współpracują nad produktami do obrazowania radarowego

ulica. Lewis – operator satelity Umbra i specjalista ds. analizy danych Ursa Space ogłosił strategiczne partnerstwo w celu opracowania bardziej zaawansowanych zastosowań obrazowania radarowego z syntetyczną aperturą.

Satelity SAR mogą poruszać się w ciemności, chmurach, złej pogodzie, dymie i innych warunkach, które utrudniają satelitom obrazowanie elektrooptyczne.

Umbra, startup z Santa Barbara w Kalifornii, obsługuje konstelację sześciu satelitów absorpcyjnych. Ursa Space z siedzibą w Ithaca w stanie Nowy Jork analizuje dane zebrane przez dużą sieć partnerów handlowych.

powiedział Joe Morrison, wiceprezes Umbra ds. doświadczeń handlowych Wiadomości kosmiczne W ramach nowej umowy firmy będą współpracować nad nowymi sposobami wykorzystywania danych SAR w celu uzyskania wglądu i informacji.

Morrison powiedział, że Umbra był pod szczególnym wrażeniem pracy Ursy wykorzystującej dane SAR do pomiaru globalnych dostaw ropy. produkt do przechowywania oleju Jest to usługa dostarczająca klientom dane o światowych zapasach ropy naftowej.

Ursa wykorzystuje zastrzeżony algorytm do konwersji obrazów satelitarnych z radaru na pomiary składowania ropy.

„To bardzo interesujący produkt” — powiedział Morrison.

Podobnie jak inni operatorzy satelitarni w branży teledetekcji, Umbra szuka nowych dróg i zastosowań dla swoich danych. Powiedział, że jednym ze sposobów na to jest usunięcie barier w dystrybucji danych i ułatwienie dostępu do archiwów obrazów, zwłaszcza w przypadku danych SAR, które nie są tak rozpowszechnione jak obrazy optyczne.

Morrison powiedział, że Umbra „zwiększa ilość gromadzonych przez nas danych” i szuka możliwości wykorzystania tych danych do śledzenia wydobycia ropy naftowej, świadomości morskiej i analizy powodzi.

Urszuli 19 maja Opublikuj nowy raport w sprawie wykorzystywania danych poszukiwawczo-ratowniczych do śledzenia małych chińskich łodzi rozmieszczonych na Morzu Południowochińskim jako niekonwencjonalna milicja morska. Obszar ten jest notorycznie pochmurny, co utrudnia uzyskanie powtarzalnych kombinacji wizualnych.

Klienci Umbry często proszą o konkretne rozwiązania w zakresie danych lub spostrzeżenia, ale firma nie prowadzi analiz, powiedział Morrison. „Ursa jest naszym klientem, sprzedajemy im dane i często kierujemy do nich interesy”.

READ  Test SpaceX wystrzeliwuje swój gigantyczny wzmacniacz Starship – i statek kosmiczny – na trzeci lot testowy

Ursa pomogła również firmie Umbra odkryć nowe technologie dostosowywania czujników, „a to pomogło nam ulepszyć sposób, w jaki obsługujemy nasze satelity” — mówi. „Przestrzeń kosmiczna jest fajna. Satelity są fajne, ale ważniejsza historia to rzeczywisty wpływ tych danych na świat.”

Współpraca z Maxarem

Morrison powiedział, że Umbra jest również optymistą co do swojej ostatniej umowy z Maxar Technologies, która została ogłoszona w lutym. Maxar uzyska dedykowaną pojemność na dwóch satelitach Umbra.

Na sympozjum GEOINT 2023 w tym tygodniu w centrum St. Louis na stoisku firmy Umbra wystawiony jest duży obraz optyczny Maxar, a na stoisku firmy Maxar obraz Umbra SAR.

„Nasze partnerstwo wskazuje na to, że nie chodzi o to, czy potrzebujesz SAR, czy optycznego, ale o to, że potrzebujesz rozwiązania” – powiedział Morrison. „Najlepsze rozwiązania często łączą wiele czujników”.

Podczas gdy Maxar jest znany ze swoich obrazów optycznych o wysokiej rozdzielczości, „niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że jest jedną z najbardziej zdolnych firm zajmujących się analizą SAR na świecie” – mówi.

Firmy planują rozpocząć oferowanie wspólnych produktów jeszcze w tym roku.

„Jedną z rzeczy, które najbardziej mnie ekscytują, jest połączenie SAR i dokładnych danych 3D” — powiedział Morrison. Stosowany jest Maxar Modele 3D i elewacje do tworzenia immersyjnych map.

„Dzięki obrazom SAR uzyskujesz cienie radarowe i zniekształcenia” – powiedział. „Kiedy rzutujesz to na model terenu o wysokiej rozdzielczości, wygląda to jak gra wideo”. Morrison powiedział, że w zastosowaniach takich jak ocena szkód lub reagowanie w sytuacjach kryzysowych obrazy są bardziej przekonujące i łatwiejsze do zrozumienia.