Wykorzystanie komputerów Raspberry Pi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) rośnie wraz z dodaniem nowego sprzętu, aby umożliwić większej liczbie młodych ludzi wykonywanie bardziej złożonych eksperymentów w ramach European Astro Pi Challenge.
Pierwsze jednostki Astro Pi zostały wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną przez brytyjskiego astronautę ESA Tima Peake’a w grudniu 2015 roku w ramach misji Principia. Od tego czasu zakodowało go 54 000 młodych ludzi z 26 krajów. Współpracując z partnerami z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Fundacja Raspberry Pi aktualizuje teraz jednostki Astro Pi do Raspberry Pi 4 Model B z 8 GB pamięci RAM, wysokiej jakości kamerą Raspberry Pi, akceleratorem uczenia maszynowego Google Coral i czujnikiem koloru I jasność i pasywny czujnik wrażliwy na podczerwień.
Nowe urządzenia pozwalają zespołom projektować nowe typy doświadczeń. Korzystając z wysokiej jakości kamery Raspberry Pi, mogą robić ostrzejsze i bardziej szczegółowe obrazy, a po raz pierwszy zespoły będą mogły uzyskać pełnokolorowe obrazy piękna Ziemi z kosmosu. Umożliwi to również zespołom badanie zdrowia roślin dzięki wysokiej jakości filtrowi optycznemu połączonemu z kamerą czułą na podczerwień. Korzystając z akceleratora uczenia maszynowego firmy Coral, zespoły będą również mogły opracowywać modele uczenia maszynowego, które umożliwiają szybkie przetwarzanie w czasie rzeczywistym.
Jednostki Astro Pi, w aluminiowych, gotowych do użytku w kosmosie obudowach, wyruszą w grudniu na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie rakiety SpaceX Dragon Cargo, która wystartuje z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego. Gdy statek zaopatrujący zadokuje do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, moduły zostaną rozładowane i przygotowane do działania kodu uczestnika Astro Pi w 2022 roku.
Do wyboru są dwie misje Astro Pi: Mission Zero i Mission Space Lab. Młodzi ludzie mogą uczestniczyć w jednej lub obu misjach! Udział jest bezpłatny i otwarty dla młodzieży do 19 roku życia w krajach członkowskich ESA (wyjątki wymienione na stronie Astro Pi).
W Mission Zero młodzi ludzie piszą prosty program w Pythonie, który odczytuje czujnik i wyświetla komunikat na ekranie LED. W tym roku udział w Mission Zero daje również młodym ludziom możliwość oddania głosu na nazwy dwóch nowych komputerów. Misję bez ryzyka można ukończyć w około godzinę i jest ona otwarta dla każdego w wieku od 7 do 19 lat. Każde kwalifikujące się wejście na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ma gwarancję działania, a uczestnicy otrzymają oficjalne poświadczenie dokładnego czasu i lokalizacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy ich program jest realizowany. Misja bez ryzyka jest już otwarta i potrwa do 18 marca 2022 r.
Mission Space Lab jest przeznaczone dla zespołów młodych ludzi, którzy chcą przeprowadzić własne eksperymenty naukowe na jednostkach Astro Pi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Obejmuje ponad osiem miesięcy w czterech fazach, od rejestracji pomysłów po analizę danych. Aby rozpocząć, mentorzy zespołu Mission Space Lab muszą tylko przesłać pomysł na próbę swojego zespołu do 29 października 2021 r.
Start SpaceX CRS-24 w grudniu. Szczegóły, jak wziąć udział Tutaj.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Firma zajmująca się planowaniem powierzchni handlowych CADS postrzega technologię jako odpowiedź na Święta Wielkanocne i inne sezonowe wyzwania w 2024 r. — Retail Technology Innovation Hub
Astronomowie odkryli, że woda unosi się w części przestrzeni, która tworzy planetę
Tęskniłam za nim bardzo długo! Satelita NASA i martwy rosyjski statek kosmiczny zbliżają się do siebie na swojej orbicie