Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińskie wiadomości na żywo: najnowsza aktualizacja wojenna Rosji potępia morderstwo „podłego” Bucha

Ukraińskie wiadomości na żywo: najnowsza aktualizacja wojenna Rosji potępia morderstwo „podłego” Bucha

Gęste pióropusze dymu widoczne po uderzeniach rakiet w Odessie

Wołodymyr Zełenski niespodziewanie pojawił się na rozdaniu nagród Grammy w 2022 późną niedzielę, prosząc publiczność, aby „napełniła ciszę” na rozdartej wojną Ukrainie swoją muzyką i „opowiedziała naszą historię”.

W nagranym wcześniej wideo przemówieniu prezydent powiedział, że ukraińscy muzycy noszą „kamizelę kuloodporną zamiast mundurów” i śpiewają dla rannych w szpitalach.

„Wojna. Co więcej, przeciwieństwo muzyki?” Powiedział: Cisza zdewastowanych miast i zabijanie ludzi.

„Nasi bliscy nie wiedzą, czy kiedykolwiek będziemy razem. Wojna nie pozwala nam wybrać, kto przeżyje, a kto pozostanie w wiecznej ciszy” – powiedział prezydent.

Tymczasem Rosja odmówiła wzięcia odpowiedzialności za okrucieństwa w Boszy po tym, jak dziennikarze odwiedzający miasto udokumentowali ciała na ulicach i masowych grobach, nazywając je „fałszywymi oskarżeniami”.

Prokurator generalny Ukrainy Irina Venediktova poinformowała w niedzielę, że prokuratorzy badający ewentualne rosyjskie zbrodnie wojenne odkryli 410 ciał w miejscowościach pod Kijowem, dodając, że 140 z nich zostało zbadanych.

1649049205

Zełenski potępia rosyjskie okrucieństwa: „bandytów, morderców, katów, gwałcicieli”

Wołodymyr Zełenski nazwał rosyjskich żołnierzy „rzeźnikami, mordercami, oprawcami i gwałcicielami” za atakowanie cywili w miastach wokół Kijowa w weekend, ponieważ przyrzekł zbadać wszystkie zbrodnie wojenne popełnione przez siły rosyjskie.

Zginęły setki osób. Tortury i egzekucje cywilów. „Ciała są na ulicach…” powiedział pan Zełenski w swoim wieczornym przemówieniu wideo.

Dodał: „Przybył na naszą ziemię skoncentrowane zło. Mordercy. Tortury. Gwałciciele. Złodzieje. Którzy nazywają siebie armią. I którzy nie zasługują na nic poza śmiercią po tym, co zrobili”.

Ukraiński prezydent powiedział, że stworzył „specjalny mechanizm” do badania wszystkich zbrodni popełnionych przez siły rosyjskie.

Miejskie Ray4 kwietnia 2022 06:13

1649048286

Redakcja: Przerażające zbrodnie wojenne ujawnione na Ukrainie uczynią Rosję globalnym pariasem

Przerażające zdjęcia z oblężonego Mariupola pokazują doły z piaskiem na przedszkolnych placach zabaw Mariupola, które teraz zamieniono w masowe groby, ponieważ miękka gleba jest szybsza do kopania, gdy ciała są grzebane pod ciągłym bombardowaniem.

Z każdym wycofaniem sił rosyjskich z Ukrainy jest wiele dowodów na wyraźne zbrodnie wojenne.

Lekcja z tego konfliktu, podobnie jak w przypadku innych w przeszłości, jest taka, że ​​masowe bombardowania mają tendencję do budowania oporu.

Czytać ’niezależny’Pełna redakcja tutaj:

Miejskie Ray4 kwietnia 2022 05:58

1649046916

Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego na Grammy: pełny tekst

Wojenny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpił w specjalnym epizodzie na 64. gali Grammy, podczas której w mocnym przemówieniu wezwał muzyków z całego świata do „opowiedzenia naszej historii”.

We wcześniej nagranej wiadomości na 48 godzin przed ceremonią wręczenia nagród Zełenski powiedział, że ukraińscy muzycy noszą „zbroje kuloodporne zamiast mundurów” i śpiewają dla rannych w szpitalach.

Przeczytaj jego pełne przemówienie tutaj:

Miejskie Ray4 kwietnia 2022 05:35

1649042100

Czarny dym unosi się po tym, jak rosyjskie pociski uderzyły w magazyny paliw w Odessie – patrz

Czarny dym unosi się po tym, jak rosyjskie pociski uderzyły w składy paliwa w Odessie

Emily Atkinson4 kwietnia 2022 04:15

1649040176

Ukraina dociera do części regionu Czernihowa

Ukraińscy wojskowi poinformowali w niedzielę, że siły ukraińskie odzyskały kontrolę nad niektórymi miastami w obwodzie czernihowskim, umożliwiając dostarczanie pomocy humanitarnej.

Agencja informacyjna RBK Ukraina donosi, że droga łącząca Czernihów ze stolicą Kijów jest od dziś otwarta dla ruchu.

Miasto zostało odcięte od przyjmowania dostaw żywności i niezbędnych zapasów przez tygodnie po zaatakowaniu przez siły rosyjskie.

Burmistrz miasta powiedział, że ciągłe bombardowania zniszczyły 70 procent miasta.

Miejskie Ray4 kwietnia 2022 03:42

1649038983

READ  Wojna Rosji z Ukrainą na żywo: zdjęcia satelitarne pokazują 40-milowy rosyjski konwój wojskowy zmierzający do Kijowa

Rosja twierdzi, że doniesienia o brutalności Bushy to „fałszywe oskarżenia”.

Rosyjski ambasador w Stanach Zjednoczonych Anatolij Antonow powiedział, że doniesienia o rosyjskich okrucieństwach w Buczy są „fałszywymi oskarżeniami”, dzień po tym, jak obserwacje z ukraińskiego miasta w obwodzie kijowskim pokazały ciała na ulicach.

Antonow powiedział, że Ukraina strzelała z artylerii do Buczy w ciągu ostatnich kilku dni po wycofaniu sił rosyjskich, podała rosyjska agencja informacyjna TASS.

Dziennikarze, którzy odwiedzili Bucza od czasu wycofania się Rosji, zakwestionowali to konto, twierdząc, że ciała wydają się być tam jakiś czas temu.

Miejskie Ray4 kwietnia 2022 03:23

1649038735

Zełenski na rozdaniu nagród Grammy: nasi muzycy noszą marynarki zamiast smokingów

Wołodymyr Zełenski niespodziewanie wystąpił gościnnie na rozdaniu nagród Grammy w 2022 r., prosząc uczestników Grammy o „wypełnienie ciszy” swoją muzyką i „opowiedzenie naszej historii”.

„Wojna. Więcej niż muzyka”. Powiedział w wirtualnym przekazie: „Cisza zniszczonych miast i zabijanie ludzi”.

Nasi bliscy nie wiedzą, czy kiedykolwiek będziemy razem, wojna nie pozwala nam wybrać, kto przeżyje, a kto pozostanie w wiecznej ciszy.

„Nasi muzycy noszą kamizelki kuloodporne zamiast garniturów. Śpiewają dla rannych. W szpitalach. Nawet dla tych, którzy ich nie słyszą, ale muzyka i tak zniknie”.

Przemówienie Zełenskiego zostało nagrane 48 godzin przed wydarzeniem w schronisku w Kijowie i posłużyło jako preludium do występu na żywo Johna Legenda.

Roysen O’Connor informuje o tym tutaj:

Miejskie Ray4 kwietnia 2022 03:18

1649038500

Polski premier wzywa do ostrej reakcji na zabójstwa ludności cywilnej na Ukrainie

Premier Polski powiedział w niedzielę, że Unia Europejska powinna nałożyć surowsze sankcje na Rosję i dostarczyć więcej broni na Ukrainę, jednocześnie wzywając międzynarodowy sąd do zbadania morderstw w miejscowości Bucha.

„Zbrodnie popełnione przez Rosję na około 300 mieszkańcach Buczy i innych miejscowości poza Kijowem należy uznać za akty ludobójstwa i jako takie potraktować” – napisał na Facebooku Mateusz Moraviki.

„Każdy odpowiedzialny – bezpośrednio lub pośrednio – powinien zostać surowo ukarany przez sąd międzynarodowy”.

Emily Atkinson4 kwietnia 2022 03:15

1649038226

Papież pozdrawia dziennikarzy zabitych na Ukrainie: „oddanych w służbie dla dobra wspólnego”

Papież Franciszek złożył kondolencje i hołd dziennikarzom poległym w wojnie na Ukrainie i wyraził nadzieję, że Bóg wynagrodzi ich za służenie wspólnemu dobru, „niezależnie od tego, po której stronie byliby”.

„Chciałbym złożyć kondolencje waszym poległym kolegom, bez względu na to, do której strony należą” – powiedział Papież.

„Twoja praca jest sprawą wspólnego dobra. Oddali się w służbę wspólnemu dobru informacji. Nie zapominajmy, że byli odważni. Modlę się za nich i modlę się, aby Pan wynagrodził ich za ich pracę ,” powiedział.

Sześciu dziennikarzy zginęło do tej pory w wojnie na Ukrainie, po tym, jak wojska rosyjskie zaatakowały europejski kraj pod koniec lutego.

Miejskie Ray4 kwietnia 2022 03:10

1649034900

Dwóch rosyjskich żołnierzy zabitych i 28 ciężko chorych „po tym, jak ukraińscy cywile dali im zatrutą żywność”

Dwóch rosyjskich żołnierzy zginęło, a 28 ciężko zachorowało po tym, jak ukraińscy cywile podali im zatrute wypieki. UkrainaAgencja wywiadowcza stwierdziła.

siły z Rosja3. Dywizja Strzelców Zmotoryzowanych zmarła natychmiast po zjedzeniu w Izyum, CharkówGłówny Zarząd Wywiadu w kraju ogłosił w sobotę w poście na Facebooku.

Kolejnych 28 żołnierzy znajduje się na oddziale intensywnej terapii po zatruciu, podczas gdy około 500 innych przebywa w szpitalu z ciężkim zatruciem alkoholem, jak podaje Post.

Emily Atkinson4 kwietnia 2022 02:15