Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińska Premier League zostanie wznowiona 23 sierpnia bez fanów

Piłka nożna – Towarzyski – Mecz o pokój i koniec wojny na Ukrainie – Borussia Dortmund vs Dynamo Kijów – Signal Iduna Park, Dortmund, Niemcy – 26 kwietnia 2022 Marco Reus z Borussii Dortmund i Serhiy Sidorchuk z Dynamo Kijów. Schmuelgen / plik obrazu

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Reuters) – Minister sportu Ukrainy powiedział we wtorek, że ukraińska Premier League rozpocznie się ponownie 23 sierpnia, ale mecze będą rozgrywane bez kibiców, a stadiony będą wyposażone w wiaty dla syren.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym nie rozegrano żadnych meczów, co Moskwa nazywa „specjalną operacją wojskową”.

Finałowa runda meczów odbyła się w grudniu, przed trzymiesięczną przerwą zimową w lidze.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Szachtar Donieck zwyciężył w ligowej tabeli z 47 punktami w 18 meczach, dwa punkty przewagą nad Dynamem Kijów.

Minister sportu Vadim Gutsit w poście na Facebooku powiedział, że mecze będą miały obecność wojskową ze względu na bezpieczeństwo, a także inne przepisy bezpieczeństwa. Data 23 sierpnia zbiega się z Dniem Flagi Narodowej Ukrainy.

„To bardzo ważne, aby wznowić grę w piłkę nożną, podobnie jak inne mistrzostwa kraju, na Ukrainie” – powiedział.

„Wciąż rywalizujemy i dopingujemy. Walczymy i wygrywamy. Ukraiński sport odniesie zwycięstwo na wszystkich frontach i nie można temu zapobiec.”

Szachtar w przyszłym sezonie weźmie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jak ujawnił w zeszłym tygodniu dyrektor sportowy Darigo Srina, że ​​ich mecze odbędą się w stolicy Polski, Warszawie.

Dynamo Kijów zmierzy się z Fenerbahce w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. „Dworzec Główny” Dynama w Polsce stanie w Łodzi 20 lipca.

Klub Premier League Everton potwierdził we wtorek, że 29 lipca będzie gospodarzem Dynama na przedsezonowym meczu towarzyskim, a dochód z meczu zostanie przekazany organizacjom charytatywnym wspierającym ludność Ukrainy.

Raporty Petera Halla. Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.