Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińscy Żydzi w Polsce zaoferowali obóz do związania się z Żydami

Ukraińscy Żydzi w Polsce zaoferowali obóz do związania się z Żydami

(18 lipca 2023 / JNS)

Setkom ukraińskich żydowskich dzieci-uchodźców mieszkających w Polsce tego lata oferowane są nieformalne programy edukacyjne mające na celu wzmocnienie ich przywiązania do ich żydowskiej tożsamości.

Projekt edukacyjny, zainicjowany przez Amichai Shekli, Israel Diaspora Affairs w Warszawie w poniedziałek wieczorem, jest partnerstwem jego ministerstwa, Polish Chabad i Mosaic United, globalnej organizacji non-profit, która prowadzi programy wzmacniające przywiązanie żydowskiej młodzieży do ich żydowskiej tożsamości i Izraela. .

„Dorastając, zawsze szukaliśmy w lecie szansy na pozostawienie monotonii reszty roku za sobą i szansę na ćwiczenia, zabawę i budowanie trwałych przyjaźni” – powiedział Chabad, dyrektor na Polskę, rabin Sholom Beer Stampler. . „Lato to wyjątkowy czas dla naszych dzieci, kiedy możemy zapewnić nieformalną edukację, która koncentruje się na żydowskiej tożsamości, dziedzictwie, wartościach i zwyczajach w bardziej holistyczny i dynamiczny sposób”.

Każda organizacja partnerska zobowiązała się do bezpośredniego finansowania lub zbierania funduszy na pokrycie kosztów programowania 200 ukraińskich uchodźców żydowskich o wartości setek tysięcy dolarów. Obóz letni obejmuje zakwaterowanie i wyżywienie dla rodzin oraz programy dla dorosłych.

Od początku wojny rosyjskiej na Ukrainie w zeszłym roku polski Chabad pomaga ukraińskim żydowskim uchodźcom w przesiedleniu do Polski i służy jako duchowy punkt orientacyjny dla tych, którzy udają się do Izraela i innych krajów.

„Mamy nadzieję, że nasz program zapewni tym dzieciom pozory normalności i emocjonalnego ukojenia tego lata, w zabawnej i inspirującej scenerii” – powiedział Stampler.

Polska służyła jako główna brama z Ukrainy na Zachód.

READ  Polskie państwowe linie lotnicze odmawiają przyjęcia na pokład rosyjskiej tenisistki | Sporty Narodowe