Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińscy uchodźcy otrzymują pomoc od firmy Lanarkshire, ale organizator mówi, że to „kropla w morzu”

Ukraińcy ubiegający się o azyl w Polsce otrzymali w tym tygodniu pierwszą dostawę pomocy humanitarnej z East Kilbride Merson Group.

Jak donosi East Kilbride News, uprzejmy personel zebrał się i zebrał aż 12 000 funtów, aby pomóc 15 współpracownikom mieszkającym w Polsce, których rodziny zdecydowały się pozostać w rozdartym wojną kraju.

Z ciężarówkami jeżdżącymi co tydzień do polskiej siedziby we Włocławku, Merson Group potwierdziła, że ​​jej pierwsza darowizna została bezpiecznie dostarczona i przekazana potrzebującym.

Uchodźczynie, które przybyły do ​​kraju z tylko jedną torbą rzeczy, były w stanie zaspokoić swoje podstawowe potrzeby dzięki ciepłym ubraniom i darowiznom higieny kobiecej.

Aplikacja Lanarkshire Live jest już dostępna do pobrania.

Otrzymuj wszystkie wiadomości z Twojej okolicy – ​​plus funkcje, rozrywkę, sport i najnowsze wiadomości dotyczące powrotu do zdrowia Lanarkshire po pandemii koronawirusa – na wyciągnięcie ręki, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Bezpłatne pobieranie zawiera najnowsze wiadomości i ekskluzywne historie, a także pozwala dostosować swoją stronę do sekcji, które są dla Ciebie najważniejsze.

Udaj się do App Store i nie przegap niczego w Lanarkshire — iOS Android

Organizatorka Magdalena Kubica, pracownica Merson Group w Polsce, powiedziała Lanarkshire Live: „Wszystko zaczęło się od wiadomości od 15 Ukraińców pracujących w naszej fabryce.

Poprosili o pomoc dla tych, którzy jeszcze są na Ukrainie. Ukrainki otrzymały pomoc bezpośrednio z naszego magazynu. Opuścili swoje domy tylko z tym, co mogli unieść w ręce. Niektórzy uchodźcy musieli przejść kilka kilometrów, aby dotrzeć do polskiej granicy.

Wolontariusze przygotowują się do przekazania tej ogromnej darowizny od Merson Group

„Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy pomóc niektórym ludziom, którzy musieli uciec ze swoich domów. Ta wojna nie jest prawdziwa, jest bardzo blisko i nadal żyjemy naszym codziennym życiem.

READ  Polskie MMA trzy na jednego walczące strasznie jednostronnie zgodnie z oczekiwaniami

„Nie potrafimy sobie nawet wyobrazić, jak czują się ci wszyscy ludzie, gdy nie wiedzą, co przyniesie jutro. Nie wyobrażam sobie, jak trudno jest zostawić wszystko, co wiesz. Uciekając przed bombami, czołgami i agresywnymi żołnierzami strzelającymi dzieci. To takie rozdzierające serce”.

„To kropla w morzu potrzeb, ale wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych”.

Ciężarówka jadąca do Polski będzie co tydzień wyjeżdżać z bazy Basildon w Merson

Dostarczona ciężarówka pomocy humanitarnej obejmowała ubrania, buty, pieluchy, śpiwory, proszek do prania i mydło w płynie.

Lokalne organizacje charytatywne Nowoczesny Włocławek i Fundacja Humanitarna współpracują, aby zebrać wszystkie pozostałe darowizny z Składu Merson i przenieść je w przyszłym tygodniu do głównego składu pomocy humanitarnej we Włocławku, gdzie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

Zaopatrzenie trafia również do zakonnicy, która mieszkała w klasztorze w Charkowie, gdzie opiekuje się czterdziestoosobową rodziną. Wojna zmusiła ich do ucieczki z Charkowa ze wszystkimi dziećmi, ryzykując życiem. Teraz zbliżają się do granicy z Polską – do klasztoru Nebokalanik w Gazovicach.

Przekazano mnóstwo niezbędnych artykułów dla niemowląt i dzieci

Zakonnica osobiście jedzie do Charkowa, by dostarczyć artykuły higieniczne, żywność dla niemowląt, pieluchy, latarki, baterie i świece do miejsc, do których na Ukrainie nie dociera żadna inna pomoc.

Oprócz Magdaleny, w zorganizowaniu operacji pomocną rolę odegrał pracownik Mersona, Ołeksandr Koval, bardziej znany jako Sasa, ukraiński działacz. Jego matka mieszka obecnie w prowizorycznej piwnicy, w miejscu, do którego nie dociera pomoc humanitarna, gdzie Rosjanie codziennie zrzucają bomby.

Magdalena dodała: „Oleksander był kiedyś działaczem na Ukrainie i bardzo chciał jechać i walczyć o swój kraj. Żona go powstrzymała, bo mieli troje dzieci i nie chciała, żeby ich opuścił.

READ  Prezydent Biden z wizytą w Polsce, złożonym sojuszniku Ukrainy

Wolontariusze pomagają uchodźcom z podstawowymi rzeczami, których potrzebują

„Zorganizował ciężarówkę, która niosła pomoc bezpośrednio do granicy, która jeździła raz w tygodniu w jak największej liczbie paczek.

„Będziemy nadal wysyłać wszystkie niezbędne produkty do potrzebujących Ukraińców, do tych już na naszym terenie, do tych, którzy pozostali w piwnicach i schronach, a także do organizacji charytatywnych, które mają szerszą wiedzę na temat potrzebujących Ukraińców”.

Grupa Mersona planuje teraz wysłać niezbędne towary do przetrwania tym Ukraińcom, którzy zdecydowali się pozostać w swojej rozdartej wojną ojczyźnie.

Ciężarówka MERSON Group niesie przesłanie solidarności z Ukrainą

Dyrektor generalny Rudy Angus powiedział: „Prowadzimy działania w Europie kontynentalnej, które przybliżają kryzys na Ukrainie, dlatego chcemy nadal pomagać tam, gdzie możemy”.

* Nie przegap najnowszych nagłówków wiadomości z całego Lanarkshire. Zapisz się do naszych biuletynów tutaj.

Czy wiedziałeś Lanarkshire na żywo Czy ma własną aplikację? Pobierz swoje za darmo tutaj.