Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina – najnowsze: Rosja zignorowała rocznicę z powodu „nieudanych celów”;  Sojusznik Putina z wizytą w Chinach |  wiadomości ze świata

Ukraina – najnowsze: Rosja zignorowała rocznicę z powodu „nieudanych celów”; Sojusznik Putina z wizytą w Chinach | wiadomości ze świata

Prognozy ekspertów: Putin utrzyma się u władzy, ale Zachód wyśle ​​na Ukrainę „mocniejszą” broń

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już od roku – coś, czego wielu się nie spodziewało.

Gdzie więc będzie wojna za rok? Sky News rozmawiał z ekspertami, aby uzyskać ich prognozy dotyczące sytuacji.

Dziennikarz i pisarz Oliver Polo powiedział, że wierzy, że Władimir Putin utrzyma się u władzy, ale pogorszenie się sytuacji rosyjskiej gospodarki może spowodować wzrost niezadowolenia wśród elit.

Dodał, że choć rosyjski prezydent nie stoi teraz przed żadnymi wyzwaniami wewnętrznymi, to „nigdy nie wyglądał na słabszego” i nie spodziewa się wzmocnienia swojej pozycji.

„Mówiąc jako ktoś, kto nie wierzył, że Putin dokona inwazji, myślę, że ta rosyjska ofensywa osłabnie, a Ukraina będzie stopniowo zajmować nowe tereny w ciągu lata” – dodał.

Wyjaśnił, że było to spowodowane wysoce zmotywowanymi siłami Kijowa i ich zdolnością do zdobycia „potężniejszej” zachodniej broni.

Odnosząc się do Zachodu, powiedział, że byłby zdziwiony, gdyby Stany Zjednoczone całkowicie „wykoleiły” swoje wsparcie dla Ukrainy i oczekiwał, że inne kraje będą nadal postępować z Wołodymyrem Zełenskim w „wzmocniony sposób”.

Choć wierzy, że obejmie to dostawę potężniejszej broni, pan Polo powiedział, że nie jest pewien, czy obejmie to myśliwce czy samoloty.

Nie sądzi też, by świat zobaczył przystąpienie Ukrainy do UE – nawet w ciągu najbliższych 20 lat.

Dodał, że „zachodnie wsparcie finansowe będzie tak samo ważne jak wsparcie wojskowe… które może być bardziej narażone na kontrowersje. Będzie więc na co popatrzeć”.

Zapytany, czy wojna może się zakończyć w ciągu najbliższych 12 miesięcy, Polo powiedział po prostu: „Wojna nie skończy się, dopóki Putin nie odejdzie”.