Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina może dołączyć do projektów infrastrukturalnych Unii Europejskiej

Ukraina może przyłączyć się do inicjatyw wschodnioeuropejskich państw członkowskich Unii Europejskiej, zwłaszcza w zakresie infrastruktury.

„Możemy budować relacje infrastrukturalne z Ukrainą. Mam na myśli kraje Unii Europejskiej, takie jak Polska, Słowacja i Węgry. Ukraina na tym skorzysta” – powiedział były minister spraw zagranicznych Jacek تش aputovic podczas internetowej dyskusji na Forum Bezpieczeństwa w Kijowie RP. Kijów. Dzień Europy na Ukrainie – poinformował korespondent Ukrainform.

Dodał, że Ukraina i kraje Unii Europejskiej mogłyby ściślej współpracować w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.

Były prezydent powiedział: „Polska chce być niezależna od Rosji w imporcie gazu. Dlatego dołączyliśmy do trasy na Morzu Północnym, gazociągu bałtyckiego, mamy terminal LNG i podpisaliśmy porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi o dostawach LNG. ”. -minister.

Powiedział, że kolejną ważną postacią dla Ukrainy jest tzw. Trójkąt Lubelski, utworzony przez Polskę, Litwę i Ukrainę.

„To mniejsza koordynacja, ale dla Ukrainy bardzo przydatne jest prowadzenie konsultacji dotyczących bezpieczeństwa, współpracy gospodarczej i rozwiązywania niektórych problemów historycznych” – zaznaczył Chabutovic.

Podkreślił, że Ukraina nie może w pełni uczestniczyć w niektórych federacjach, ponieważ ogranicza się do państw członkowskich Unii Europejskiej, ale może uzyskać status obserwatora.

„Jednym obserwatorem są Stany Zjednoczone, a drugim Niemcy. Ukraina dobrze pasowałaby do takiego formatu” – podsumował Chaputovic.

Ol

READ  W grudniu klimat biznesowy w Polsce pogorszył się w większości sektorów