Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina mówi parlamentarzystom w Dudzie w Kijowie, że „musi decydować o własnej przyszłości” – Politico

Polski prezydent powiedział ukraińskim prawodawcom, że „tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości”. To pierwsze wystąpienie zagranicznej głowy państwa w parlamencie ukraińskim od czasu rosyjskiej inwazji.

„Nie ma nic o tobie bez ciebie” – powiedział w niedzielę w Kijowie ustawodawcy Andrzej Duda, jednocześnie dodając „głosy zaniepokojenia”, wzywając do ustępstw Ukrainy w celu zakończenia wojny.

Duda wstał i otrzymał brawa i zdjęcia Opublikowano na Twitterze Prezydent Ukrainy Wołodymyr uściskał Żeleńskiego. Polska przyjmuje około 3,5 miliona ukraińskich uchodźców i popiera starania Ukrainy o przystąpienie do Unii Europejskiej.

Komentarze Dudy pojawiły się, gdy Ukraina odrzuciła zawieszenie broni i powiedziała, że ​​nie odstąpi terytorium Rosji. W Wywiad z ReutersUkraiński negocjator Mychajło Podolak powiedział, że ustępstwa przyniosą tylko odwrotny skutek i zachęcą Rosję do mocniejszego uderzenia.

„Wojna się nie skończy [after any concessions]. Zostanie na jakiś czas zawieszony ”- powiedział doradca prezydenta.

„Po pewnym czasie, z nową intensywnością, Rosjanie rozwiną swoją broń i siłę roboczą, aby naprawić swoje błędy. I rozpoczną nową ofensywę, jeszcze bardziej krwawą i na dużą skalę” – powiedział.

Po pokonaniu ostatnich ognisk oporu w Mariupolu Rosja zintensyfikowała ofensywę na wschodnim Donbasie. W niedzielę rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że przeprowadziło ataki z powietrza i artylerii na cele na wschodzie i południu.

Gelensky ma przemówić do uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Szwajcarii, Davos, w poniedziałek. Wojna na Ukrainie i wpływ sankcji na Rosję zdominują zgromadzenie światowej elity biznesowej. Liderzy biznesu i polityki będą dyskutować o ryzyku głodu na rynkach energetycznych iw biednych krajach uzależnionych od ukraińskiego eksportu.

Rosyjska oligarchia i osoby licencjonowane Wykluczony ze Światowego Forum EkonomicznegoAkcja, która poważnie wpłynęła na budżet firmy.

READ  Skrajnie prawicowy polski historyk przeszłości zrezygnował ze służby rządowej