Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina i Rosja: co musisz wiedzieć teraz

Ukraina i Rosja: co musisz wiedzieć teraz

Analitycy twierdzą, że Rosja wzmacnia swoje siły do ​​nowej ofensywy na region Donbasu we wschodniej Ukrainie, torując drogę do długotrwałej bitwy, która z pewnością spowoduje ciężkie straty po obu stronach, gdy Rosjanie będą próbować otoczyć ukraińskich bojowników. Walka

* Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej poinformowała, że ​​ściśle monitoruje wojnę na Ukrainie po niepotwierdzonym raporcie o użyciu broni chemicznej w Mariupolu. Burmistrz Mariupola powiedział, że według najnowszych szacunków zginęło około 21 tysięcy cywilów.

Brytyjski wywiad wojskowy powiedział, że mianowanie przez Rosję generała armii Aleksandra Dwornikowa dowódcą wojny na Ukrainie pokazuje, jak ukraiński ruch oporu i nieskuteczne przedwojenne planowanie Rosji zmuszają ją do ponownej oceny swoich operacji. Dyplomacja

* Prezydent USA Biden po raz pierwszy powiedział, że rosyjska inwazja była ludobójstwem. Rosyjski prezydent Putin ponownie pojawił się po rzadkiej publicznej ciszy, by powiedzieć, że inwazja była „szlachetną” sprawą, a rozmowy pokojowe znalazły się w ślepym zaułku.

* Ukraina zwróciła się do Rosji o uwolnienie jeńców wojennych, jeśli chce uwolnić największego sojusznika politycznego Kremla w kraju. W środę Waszyngton ma ogłosić kolejne 750 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Doradca polskiego przywódcy poinformował w środę, że prezydent Polski Andrzej Duda oraz prezydenci Litwy, Łotwy i Estonii jadą do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. – Powiedział, że wizyta prezydenta Niemiec Steinmeiera w Kijowie nie jest mile widziana przez Ukrainę.

Były minister finansów powiedział, że rosyjska gospodarka skurczy się o ponad 10% w 2022 r., największy spadek od upadku Związku Radzieckiego w 1991 r.

* Prezydent Ukrainy Zełenski wezwał Unię Europejską do nałożenia sankcji na wszystkie rosyjskie banki i rosyjską ropę oraz wyznaczył termin wstrzymania importu rosyjskiego gazu. * Rosyjski minister energetyki powiedział gazecie „Izwiestija”, że Moskwa jest gotowa sprzedawać ropę i jej produkty „przyjaznym krajom w każdym przedziale cenowym”, podała agencja informacyjna Interfax.

READ  Komunikaty WWE wskazują na zmianę strategii firmy

* Bank Światowy przygotowuje pakiet wsparcia dla Ukrainy o wartości 1,5 miliarda dolarów. cytaty

* „Stany Zjednoczone są gotowe do walki z Rosją do ostatniego Ukraińca – tak już jest”. – PUTIN * „Pozwolimy prawnikom decydować na arenie międzynarodowej, czy kwalifikuje się to (jako ludobójstwo), czy nie, ale wydaje mi się, że tak jest”. – Biden

(Ta historia nie została edytowana przez personel Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)