Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina i Polska podpisują dwa porozumienia o współpracy między firmami

W ramach XIII Międzynarodowego Forum „Polsko-Ukraińskie Dni Robocze” w czwartek podpisano w Warszawie dwa porozumienia o współpracy.

Według raportu korespondenta Ukrinform, podpisano porozumienie między Radą Eksporterów i Inwestorów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy a Stowarzyszeniem Ukraińskiego Biznesu w Polsce. Umowę podpisali Ambasador Ukrainy w Polsce Andrei Dishczia oraz prezes Stowarzyszenia Jarosław Romanchuk.

Ponadto podpisano memorandum o współpracy pomiędzy Biurem Promocji Inwestycji (UkraineInvest) a Ukraińskim Stowarzyszeniem Biznesu w Polsce. Memorandum zostało podpisane przez CEO UkraineInvest Serhiy Tsivkach i prezesa stowarzyszenia Jarosław Romanchuk.

Wicepremier – minister transformacji cyfrowej Ukrainy Michaił Fiodorow wziął udział w międzynarodowym forum „Polsko-Ukraińskie Dni Biznesu” on-line, a także wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasil Bodnar.

Jak informowaliśmy, Polska jest drugim co do wielkości partnerem handlowym świata (po Chinach) i rynkiem eksportowym dla Ukrainy.

Według szefa wydziału gospodarczego ambasady Ukrainy w Polsce Ihora Paranitsky’ego łączna wartość wymiany handlowej między Ukrainą a Polską w ubiegłym roku wyniosła 7,36 mld USD. Według niego ambitnym celem Ukrainy jest osiągnięcie 10 miliardów dolarów w bilateralnej wymianie handlowej z Polską. Jest przekonany, że można to zrobić za dwa, trzy lata.

Ol

READ  Europa Wschodnia zaciska pasa na Boże Narodzenie w obliczu rosnącej inflacji Przez Reuters