Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

UK Politics Live: Numer 10 mówi, że program wizowy dla Ukraińców, aby włączyć szerszą rodzinę w wielką zmianę | Polityka

Przekroczyłem granicę dwa dni temu, jestem z Kijowa. Większość mojej rodziny i większość członków mojego zespołu nadal jest na Ukrainie… a teraz w moim zespole jest kobieta [unclear] Jest tam z dwójką dzieci i [the] Jest tam armia rosyjska i bardzo się boi, że zostanie zastrzelona.

Charków, miasto, w którym studiowałem, został dziś całkowicie zbombardowany przez śródmiejski plac. Mówisz więc o trzeźwości narodu ukraińskiego, ale ukraińskie kobiety i ukraińskie dzieci bardzo się boją bomb i pocisków z nieba.

Ukraińcy desperacko proszą Zachód o ochronę naszego nieba. Żądamy strefy zakazu lotów. W odpowiedzi mówisz, że wywoła to III wojnę światową. Ale jaka jest alternatywa, panie premierze? …

Mamy tu samoloty, mamy [an] System obrony powietrznej w Polsce i Rumunii. NATO ma tę obronę powietrzną. Przynajmniej ta obrona przeciwlotnicza ochroni zachodnią Ukrainę, aby te dzieci wraz z kobietami mogły dotrzeć do granicy.

Przekroczenie granicy jest teraz niemożliwe. Jest 30 km kopalń. Wyobraź sobie przekraczanie granicy z dzieckiem lub z dwójką dzieci…

Przyjeżdżasz do Polski. Nie przyjeżdżasz do Kijowa, nie przyjeżdżasz do Lwowa, bo się boisz, bo NATO nie jest gotowe do obrony, bo NATO boi się III wojny światowej, ale już się zaczęła, a dzieci ukraińskie, które tam są bicie.

Mówisz o kolejnych sankcjach, premierze. Ale Roman Abramowicz nie jest karany. … Jego synowie nie biorą udziału w bombardowaniu. Jego dzieci są tam w Londynie. Dzieci Putina przebywają w pałacach w Holandii i Niemczech. Gdzie są te wszystkie niedociągnięcia? [being] przejąć? Nie widzę tego.

Widzę moją rodzinę, członków mojego zespołu, mówiących, że płaczemy i nie wiemy, dokąd uciekać. Tak się dzieje, panie premierze.

READ  Nexit News: Von der Leyen oskarżony o odrzucenie unijnych reform po Brexicie | Polityka Aktualności