Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ujawniono plan podniesienia wieku palenia do 21 lat pośród brytyjskich podziałów rządowych | palenie

Plany podniesienia wieku legalnego palenia do 21 lat i nałożenia nowych podatków na firmy tytoniowe mogą zostać ogłoszone w czwartek, pośród podziałów w rządzie w związku z zaleceniami ekstremistów.

Odroczona recenzja Javida Khana, byłego dyrektora generalnego Barnardo, zostanie opublikowana w czwartek. Na zlecenie Ministra Zdrowia Sajida Javida.

Khan zaprzeczył spekulacjom niektórych źródeł, że przegląd został opóźniony z powodu odmowy ministrów i powiedział, że jest jeszcze więcej do zrobienia. Wyzwania z siecią rządową również odegrały rolę w jej opóźnieniu.

Jednak Guardian rozumie, że rząd jest sceptycznie nastawiony do zmian w ustawowej granicy wieku, a także do podwyżek podatków. Plan prawdopodobnie zostanie poddany konsultacji po ujawnieniu szczegółów.

W czwartkową inaugurację, która potwierdza niezależność przeglądu, wezmą udział dyrektor medyczny Sir Chris Whitty, minister zdrowia Maggie Thropp i minister zdrowia Shadow Andrew Gwin.

Jedno ze źródeł branżowych stwierdziło, że wczesna wersja przeglądu była „zbyt radykalna”, w tym podatek od wyrobów tytoniowych i opcja rozważenia podejścia Nowej Zelandii do zwiększania wieku zakupu o rok każdego roku, w celu całkowitego zakazu sprzedaży tytoniu.

Źródło rządowe stwierdziło, że jest jasne, że ministrowie mieli możliwość nie zaakceptowania wyników przeglądu. „Co do zasady, pogląd zawsze był taki, że 18 lat jest powszechnie uznawany za pełnoletniość” – powiedział drugie źródło.

David Canzini, wpływowy zastępca szefa sztabu Downing Street, poradził Borisowi Johnsonowi, aby pozbył się jak największej liczby polityk, które mogą być niepopularne wśród posłów lub tradycyjnych wyborców konserwatywnych, co jego były szef, sir Lynton Crosby, opisał wcześniej jako „wydobycie pąkli Łódź”.

Po porzuceniu części strategii Johnsona dotyczącej otyłości, Javid chciał utrzymać cel Spraw, by Wielka Brytania była wolna od dymu tytoniowego do 2030 r.co ma również potencjał do porzucenia polityki „państwa niani”, której sprzeciwiają się członkowie Partii Konserwatywnej.

READ  Japonia ponownie otwiera swoje drzwi dla zagranicznych turystów po dwóch latach od zamknięcia epidemii | Japonia

W wywiadzie poprzedzającym jego recenzję Khan ostrzegł, że cel, aby do 2030 r. palić tylko 5% ludzi, nie zostanie osiągnięty bez działań rządu mających na celu ograniczenie sprzedaży.

W Anglii jest 6 milionów palaczy, a używanie tytoniu wśród osób poniżej 30 roku życia w czasie pandemii wzrosło o 25%, co stanowi wzrost o ponad 600 000 palaczy w tej grupie wiekowej. Ogólnie rzecz biorąc, wskaźniki spadły w ciągu ostatnich dwóch dekad do mniej niż 15%.

Wprowadzenie Nowej Zelandii Stopniowy zakaz sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowychCo oznacza, że ​​osoby urodzone po 2008 roku nie będą mogły kupić produktów.

Gwen, która bardzo zainteresowała się recenzją, powiedziała, że ​​może to być stracona okazja do zmiany. „Wygląda na to, że konserwatywny rząd zawiesił swój program zdrowia publicznego” – powiedział. Tyle na temat „Tygodnia Zdrowia”.

Podział zdrowie Rzecznik ds. opieki społecznej powiedział: „Rozwiązywanie problemów, takich jak palenie, jest dla urzędu priorytetem w zakresie poprawy zdrowia i nierówności oraz istotną częścią rządowego programu osiedleń. do 2030 roku.

„Przegląd zapewni niezależne, oparte na dowodach porady dotyczące potencjalnych interwencji, które pokierują naszym podejściem do rozwiązywania poważnych dysproporcji zdrowotnych związanych z używaniem tytoniu – i czekamy na raport w odpowiednim czasie”.

Johnson dąży w tym tygodniu do skupienia się na zdrowiu i NHS, gdy walczy o uratowanie swojego premiera.

Na posiedzeniu gabinetu we wtorek rano, kilka godzin po zdobyciu wotum nieufności dla swojego kierownictwa, Johnson ponownie przedstawił sprawę podwyżek ubezpieczeń społecznych mających na celu rozwiązanie problemu zaległości NHS – podkreślając różnicę, jaką dokonała szybsza diagnoza w oczekiwaniu na po- Covid. listy leczenia.