Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ujawniono: ITV w celu zmniejszenia powierzchni biurowej w Londynie i przejęcia nowego domu w White City, z uwzględnieniem elastycznej pracy

ja

Telewizja dołączyła do listy pracodawców, którzy chcą przenieść siekierę do rozmiarów swojego londyńskiego biura po wypróbowaniu pracy w domu, z planami przeniesienia około 2000 pracowników.

The Evening Standard ujawnia, że ​​ITV FTSE 100, kierowane przez Carolyn McCall, proponuje wyjście z dwóch istniejących lokalizacji w stolicy, w pobliżu stacji Chancery Lane i na Grays Inn Road.

W ramach planu Love Island Broadcasting przeniesie stamtąd pracowników na powierzchnię około 120 000 stóp kwadratowych, którą BBC ma opuścić w White City w ramach zmian w swoim własnym portfolio biurowym.

Szczegóły przeprowadzek, które znacznie zmniejszyłyby powierzchnię biurową ITV, pojawiają się, gdy firmy planują swoje miejsce pracy po pandemii.

Po ponad roku pracy zdalnej w niektórych przypadkach szefowie w różnych branżach chcą przyjąć mieszankę godzin pracy w domu i w biurze. Może to oznaczać, że niektóre firmy będą w przyszłości potrzebowały mniej miejsca.

Na początku tego roku okazało się, że HSBC zamierza zmniejszyć powierzchnię biurową na całym świecie o prawie 40%. Giganci bankowi JPMorgan i Barclays również zasygnalizują, że zmniejszą powierzchnię biurową w Londynie, podobnie jak Capita. Tymczasem badanie przeprowadzone przez Grant Thornton w lutym wykazało, że ponad jedna trzecia średnich firm w Wielkiej Brytanii spodziewa się zmniejszenia zajmowanej przez siebie powierzchni biurowej.

W ITV firma oczekuje bardziej elastycznej pracy. Oznacza to, że każdego dnia w lokalizacjach będzie mniej osób, a zatem zmniejsza się zapotrzebowanie na wiele dedykowanych powierzchni biurowych.

Firma poinformowała w październiku, że planuje zmniejszyć swoją powierzchnię biurową w Londynie „w nadchodzących latach, aby odzwierciedlić zmieniające się potrzeby biznesu w kontekście jego cyfrowej transformacji i przejść w kierunku bardziej elastycznej pracy, a także wykluczenia kosztów z biznesu”.

Ta przestrzeń robocza będzie znajdować się na szczycie już istniejącej przestrzeni ITV w White City, z zespołem około 450 pracowników. Ma również przestrzeń studyjną, w której kręci się programy takie jak Lauren.

Do White City przeniosą się pracownicy różnych zespołów, w tym HR, Administracji i Finansów.

BBC planuje wyprowadzić się z centrum transmisji i przenieść stacjonujące tam zespoły do ​​pozostałych nieruchomości w Londynie, w tym do White City i West End.

W notatce do pracowników, których dotyczy problem, dyrektor generalny firmy Bob Sheenan powiedział, że pracownicy na czwartym i piątym piętrze przeniosą się latem do piwnic, umożliwiając pracę przed przybyciem nowego najemcy. Nie powiedział, czy najemcą był jakiś telewizor.

Mieszkańcy piwnic przeniosą się do nowych stałych baz w sierpniu przyszłego roku.

Shenan powiedział, że ostatnie zmiany ogłoszone w nowym hybrydowym modelu biznesowym i planowane przesunięcie zasobów w Wielkiej Brytanii, aby przybliżyć BBC do mas, oznaczały, że „byliśmy w stanie przyjrzeć się śladowi Londynu i wprowadzić pewne zmiany”.