Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

UGO buduje stalowy dom wakacyjny w pobliżu spokojnego jeziora w Polsce

UGO oferuje dom wakacyjny w kształcie rogalika

Na stromym zboczu we wschodniej części Wielkopolski, Polska, Architektura UGO Powstaje lato w kształcie rogalika Dom Blisko do spokojnego jeziora. Rezydencja składa się z drewnianego tarasu o długości 120 metrów. Materiał budynku i dynamiczny charakter otoczenia pozwalają mu zmieniać swój wygląd w zależności od dnia i pogody. W ten sposób dom staje się jednością z leśnym pejzażem Polski.Letnie wakacje na tarasie domu nad jeziorem od Ugo Architecture 1
Wszystkie obrazy Alexandra Timbav / Budynki Alexa SchutzaO ile nie zaznaczono inaczej

Wykonany ze stali i drewna

Na potrzeby tej inwestycji mieszkaniowej UGO Architecture specjalnie stworzyło jezioro i otaczające je sosny. „Chcieliśmy, aby jak najwięcej pomieszczeń wychodziło na wodę i zachowało większość drzew”. The Polskie Studio Wyjaśnia.

Stal i drewno to dwa główne materiały użyte na zewnątrz rezydencji. Blachy faliste służą do pokrycia pochyłych części dachu i elewacji. Ze względu na łatwość konserwacji i możliwość czyszczenia wodą pod ciśnieniem materiał ten gwarantuje długowieczność elewacji przez wiele lat. Na zewnątrz padające pod kątem promienie słońca zapewniają bogatą ulgę z głębokim światłocieniem, przypominającym korę pobliskich drzew.

Letnie wakacje na tarasie domu nad jeziorem od Ugo Architecture 2

Techniczny charakter materiału sytuuje go w kontekście pobliskich budynków gospodarczych, z których niektóre mają dachy faliste z azbestu. Rynny są przesadzone – posiadają prostokątne rzygacze w postaci mocno wystających wsporników, dzięki czemu zrezygnowano z tradycyjnych pionowych rur spustowych. Woda spływająca z gargulców nie spływa po elewacji, lecz nawadnia rośliny wokół domu.

Budynek wyposażony jest w pompę ciepła, a wszystkie rury wentylacyjne i dym z kominka znajdują się w dużym kominie, który ma kształt ściętego stożka. Duży taras to miejsce, w którym mieszkańcy domu mogą mieszkać, odpoczywać i jeść. Jego lekko podniesiona podłoga ma umożliwić domownikom obcowanie z naturą, ale bez ingerencji w nią. Rezultatem nie jest dom z tarasem, ale taras z domem.

READ  EPP widzi silny renesans w swoich centrach handlowych w Polsce

Letnie wakacje na tarasie domu nad jeziorem od Ugo Architecture 3

Letnie wakacje na tarasie domu nad jeziorem od Ugo Architecture 4

Letnie wakacje na tarasie domu nad jeziorem od Ugo Architecture 5