Orzeczenie stawia kraj w konflikcie z Komisją Europejską, która od lat prowadzi wojnę z Węgrami o imigrację. Wynika to z orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego z zeszłego miesiąca, który stwierdził, że polska konstytucja jest ważniejsza niż niektóre przepisy UE.
Parlament Europejski pozywa teraz Komisję Europejską za uruchomienie mechanizmu reakcji na demokratyczny sprzeciw wobec Polski i Węgier.
Jednak Komisja Europejska poinformowała, że czeka na orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie legalności narzędzia, które wymierzyłoby skutki w finanse państw członkowskich.
Warunkiem bycia członkiem Unii Europejskiej jest to, że jej prawo narusza prawo poszczególnych państw członkowskich.
Czytaj więcej: Hierarchia UE zaczyna blokować miliardy z Polski i Węgier
W 2018 r. węgierski rząd uchwalił ustawę o nazwie „Stop Soros” – odniesienie do amerykańskiego żydowskiego milionera urodzonego na Węgrzech.
Prawo zabrania ubiegającym się o azyl ubiegania się o azyl na Węgrzech bez narażania życia lub wolności.
Pomogło to nielegalnym osobom i organizacjom ubiegać się o azyl w kraju dla nielegalnych imigrantów.
Po uchwaleniu prawa Fundacja Otwartych Stowarzyszeń Pana Sorosa przeniosła swoją działalność międzynarodową z Budapesztu do Berlina.
ETS stwierdził również, że Węgry nie mogą być karane za pomoc osobom ubiegającym się o azyl, ponieważ ograniczają one prawo jednostki do komunikacji z osobami ubiegającymi się o azyl i zasięgania porady prawnej dla imigrantów.
Po uchwaleniu węgierskiego ustawodawstwa Komisja Europejska wysłała do Budapesztu formalne zawiadomienie o naruszeniu zasad UE.
Porządek procedur azylowych i warunki przyjmowania.
Ponieważ rząd węgierski nie zmienił ustawy, Komisja skierowała sprawę do ETS.
Węgierski rząd przyjął orzeczenie ETS, ale odmówił wycofania się z ustawy.
Zoltan Kovacs, rzecznik rządu Victora Orbana, napisał w oświadczeniu: „Mamy prawo do podejmowania działań przeciwko finansowanym z zagranicy organizacjom pozarządowym, w tym sponsorowanym przez George’a Sorosa, w celu uzyskania wpływów politycznych i interwencji lub zachęty. Migracja.
„Stanowisko Węgier w sprawie migracji pozostaje niezmienione: zamiast sprowadzać problem tutaj, należy szukać pomocy tam, gdzie jest on przedmiotem sprawy. Innymi słowy, migracja do Europy musi się zatrzymać, a przyszłość Europy musi być oparta na rodzinie.
Ustawa „i jej cel jest wielokrotnie popierana przez naród węgierski” – powiedział.
„Dopóki na Węgrzech istnieje rząd narodowy, będzie on wykonywał wolę narodu węgierskiego i nie dopuścił do tego, by Węgry stały się diasporą”.
Na początku października polski trybunał orzekł, że niektóre fragmenty traktatu UE są niezgodne z polską konstytucją, podważając tym samym filar integracji europejskiej.
Decyzję przyjął z zadowoleniem Jaroslav Kaczyński, lider największej partii w koalicji rządzącej w Polsce.
Podkreślił, że decyzja nie była sygnałem formalnego dochodzenia antymonopolowego w Polsce, ale sygnałem formalnego dochodzenia antymonopolowego w sprawie zarzutów.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
10 spraw urzędowych, które załatwisz online z Profilem Zaufanym
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher