Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

UE może nałożyć na Białoruś dodatkowe sankcje za aresztowania dziennikarzy: polskiego ministra

UE może wtedy nałożyć dalsze sankcje na Białoruś Mińsk więzi dwóch dziennikarzy za filmowanie protestów, Polska państwowa agencja informacyjna BAP cytowała we wtorek polskiego ministra spraw zagranicznych Gbignue Raw.

Białoruś Ponad 33 000 osób zostało zatrzymanych w wyniku brutalnego ataku na antyrządowe protesty prezydenta Aleksandra Łukaszenki w następstwie jego kandydatury w sierpniowych wyborach. Łukaszenko pełni urząd od 1994 roku.

Śledź nasz kanał Google News, aby otrzymywać najnowsze wiadomości online lub za pośrednictwem aplikacji

„Niestety sytuacja na Białorusi nadal się pogarsza, więc prawdopodobne jest nałożenie kolejnych sankcji. Lista więźniów politycznych jest długa. Do listy dodano dwóch dziennikarzy Biełsatu ”- powiedział Rao.

W zeszłym tygodniu białoruski sąd skazał dwóch białoruskich dziennikarzy na dwa lata więzienia pod zarzutem zorganizowania protestów przeciwko Łukaszence.

27-letnia Katsyarana Andreeva, 23-letnia Darya Sultsova, Zatrzymany w listopadzie w mieszkaniu, którego używali jako głównego miejsca demonstracji filmowych na temat śmierci protestującego, który został zamordowany kilka dni temu.

W grudniu Unia Europejska nałożyła na Białoruś trzecią rundę sankcji, zabierając listę zakazów podróżowania i zamrożenia aktywów 88 osobom fizycznym i siedmiu firmom. Wielka Brytania, Kanada i Stany Zjednoczone również nałożyły sankcje na białoruskich urzędników.

Czytaj więcej:

Białoruś aresztuje dwóch dziennikarzy za filmowanie protestów

Były rosyjski dziennikarz oskarżony o zdradę mówi, że nie jest świadomy domniemanej zbrodni

Chiny odrzucają posunięcie Kanady, by postrzegać Ujgurów jako ludobójstwo