Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uczeń Aotearoa: Gwiazda zmienia się ze sprzątania w biznesie na sprzątanie

Uczeń Aotearoa: Gwiazda zmienia się ze sprzątania w biznesie na sprzątanie

Vanessa Goodson zrobiła wrażenie na gospodarzu stażysty Aotearoa, Mike’u Perro, swoją firmą produkującą girlandy balonowe OMGNess. Załączone zdjęcie

Stała się gwiazdą po tym, jak w zeszłym roku wyreżyserowała The Apprentice Aotearoa swoją pracą nad balonem dla nieletnich. Teraz Vanessa Goodson dodała czyszczenie toalet i czyszczenie piekarników do zadań, które podejmuje, aby zapłacić rachunki.

ten OMGN! Fundacja Hadath nie czuje nic poza dumą ze swojej pracy i powiedziała, że ​​niedawna zmiana stylu życia jest dla jej córek lekcją, na którą mogą się natknąć i robić to, czym są.

Goodson pokonał 13 innych przedsiębiorców telewizyjnych reality show w 2021 roku i zabrał do domu nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 USD po tym, jak polubiła biodegradowalne girlandy z balonów.

Firma wystartowała z mnóstwem celebrytów, którzy zarezerwowali projekt Goodsona na swoje urodziny, rocznice i baby shower.

Teraz ujawniła, że ​​ona i jej partner sprzątają kilka żłobków w West Auckland każdej nocy w tygodniu, a także łączą dwie inne firmy w Goodson.

„Po siedmiu latach prowadzenia działalności związanej z balonami imprezowymi, w zeszłym roku byłam u szczytu, ponieważ właśnie wygrałam nagrodę juniora i rzuciłam swoją pracę do kraju” – powiedziała Heraldowi w niedzielę.

„To było spełnienie marzeń. Pomyślałem: „Czy to jest moje życie”, a potem dostaliśmy Covida”.

Przed uderzeniem Covida Goodson powiedziała, że ​​​​ona i jej rodzina prowadziły „życie zarodników” z fantastycznymi wydarzeniami w stylu, zespołem pięciu pracowników i osobistym asystentem Goodsona.

Goodson przeżyła kilka pierwszych przestojów i przeszła MIQ po złapaniu Delty, ale ostatni odcinek na czerwonym świetle spowodował, że jej ukochany biznes eksplodował.

Powiedziała: „To naprawdę mnie upokorzyło. Przeszłam z pięcioosobowego zespołu z osobistym asystentem do tylko mnie”.

„To był szok dla systemu, ponieważ chociaż zacząłem to sam, wszedłem w tę rutynę i mogłem delegować zadania – Covid był jak„ boom ”.

READ  Wiadomości UE: Blok upada z powodu paraliżującego kryzysu migracyjnego - Zdesperowane narody przechodzą do DEFY VDL | Polityka | Aktualności

Wraz ze spadkiem koniunktury w branży balonowej, Forever Entrepreneur Goodson zamieniła swoją kreatywną rękę w wytwarzanie świec.

Ze swojego domu w West Auckland założyła sklep ze świeczkami Ogień Judsona – Kolejna marka, która ma w nazwie inteligentną zabawkę

„Miałem obsesję na punkcie obserwowania produkcji świec na TikTok i pomyślałem: 'Zamierzam otworzyć kolejny biznes.

„Znalazłem idealne knoty i formułę, kupiłem drukarkę 3D i wykonałem kilka własnych silikonowych form”.

Produkcja świec wciąż się rozwija, ale Goodson powiedziała, że ​​potrzebuje czegoś innego, aby zrekompensować utracone dochody z działalności balonowej.

Czas posprzątać.

Judson była już odpowiedzialna za biznes, który prowadziła z matką, Lucy Tibanero – nazywana OmgSoClean Kiedy jej matka dostała wymarzoną pracę.

Tibanero był woźnym, a Judson zajmował się mediami społecznościowymi, gdy jej matka dostała pracę w Michael Hill Jewellers.

„Moja mama dostała pracę swoich marzeń, więc powiedziałem jej i po początkowym szoku zdałem sobie sprawę, że czas był idealny” – powiedział Goodson.

– Myślałem, że będę musiał sam sprzątać, ale teraz opłaci nam to czynsz.

Goodson powiedziała, że ​​jej wzorowa matka, która spędziła 23 lata w branży sprzątania, przestrzegała jej bardzo wysokich standardów i udzieliła jej lekcji, jak sprawić, by każda muszla klozetowa błyszczała.

„Nigdy wcześniej tak dobrze nie sprzątałam toalety” – powiedziała.

„To było upokarzające, ale uratowało nas, zapłacił rachunki i położył obiad na stole”.

Największą wygraną Judson było zobaczenie swoich córek, przyzwyczajonych do łagodnego stylu życia, akceptujących zmieniające się okoliczności i okopujących się.

Kiedy Judson i jej partner sprzątają, dziewczyny przychodzą i odrabiają lekcje.

„Uczymy ich, że takie jest życie, są wzloty i upadki i to właśnie robisz, aby zapłacić rachunki – więc odłóż pracę domową i zabierzmy się za to”.

READ  Polska sieć wymaga odnawialnej modernizacji o wartości 116 miliardów dolarów

Ponieważ kraj działa teraz bardziej swobodnie i więcej jest zarezerwowanych wydarzeń, Goodson powiedział, że branża balonowa i projektowa zaczęła się rozwijać.

„Dotarłem do punktu, w którym muszę połączyć siły, aby pomóc w mediach społecznościowych i OMGNess, i czuję się dobrze”.

„Zrobiłem mały restart, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by wszystko znów działało z Instagramem”.

Ale nawet wtedy Judson powiedziała, że ​​chętnie czyści, poleruje i poleruje z dumą.

„Mam nadzieję, że to pokazuje ludziom, że nie ma znaczenia, czy jesteś u szczytu, czy w najgorszym. Po prostu musisz zrobić to, co musisz, aby serial się rozwijał”.