World

Uciekinierzy mówią sądowi, że obiecano im „Raj na Ziemi” w Korei Północnej | Korea Północna

Pięć osób powiedziało, że zostały zwabione Korea Północna Kilkadziesiąt lat temu, w ramach programu przesiedleń, powiedzieli sądowi w Japonii, że obiecano im „raj na ziemi”, ale zamiast tego odmówiono im podstawowych praw człowieka.

Powodowie – czterech etnicznych Koreańczyków mieszkających w Japonii i Japonka, która wyjechała na Północ ze swoim koreańskim mężem i córką – domagają się 100 milionów jenów (644 000 funtów) odszkodowania od reżimu. Kim Dzong Un.

Chociaż nikt nie wierzy, że Kim zapłaci zadośćuczynienie, jeśli to rozkaże, oczekuje się, że sprawa ta uwypukli trudną sytuację dziesiątek tysięcy ludzi – głównie Koreańczyków i ich japońskich małżonków – którzy wyjechali na Północ w ramach programu przez stowarzyszenia Czerwonego Krzyża w tym kraju i finansowane przez Pjongjang.

“Nie oczekuj Korea Północna „Mamy jednak nadzieję, że japoński rząd będzie w stanie negocjować z Koreą Północną”, jeśli sąd orzeka na ich korzyść, powiedział Kenji Fukuda, pełnomocnik powodów, w niedawnym briefingu. .

W sumie ponad 90 000 obywateli Korei jest pochodzenia koreańskiego JaponiaWiększość z nich związana rodzinnie z Południem, przeniosła się do Korei Północnej w latach 1959-1984.

Pięciu powodów, którzy wystosowali swoje zaproszenie w 2018 r., jest jedną z nielicznych osób objętych programem, które uciekły z północy i wróciły do ​​Japonii.

Większość osadników należała do setek tysięcy Koreańczyków, którzy to zrobili pracowałem w kopalniach W Japonii jest wiele fabryk wbrew ich woli, podczas japońskich rządów kolonialnych na Półwyspie Koreańskim od 1910 do 1945 roku, a 1830 japońskich kobiet poślubiło koreańskich mężczyzn.

Koreańczycy, którzy pozostali w Japonii po wojnie, zostali pozbawieni japońskiego obywatelstwa i spotkali się z dyskryminacją w edukacji, mieszkalnictwie i zatrudnieniu.

Reżim w Pjongjangu, z błogosławieństwem rządu japońskiego, obiecał etnicznym Koreańczykom nowe życie w socjalistycznym raju, z bezpłatną edukacją i opieką zdrowotną oraz gwarantowanymi miejscami pracy i mieszkaniami.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych ulewnymi deszczami w Turcji wzrasta do 38, gdy Erdogan przemierza obszar dotknięty katastrofą | indyk

Zamiast tego zostali zmuszeni do wykonywania pracy fizycznej i znoszenia kiepskich warunków życia, zgodnie z podsumowaniem roszczenia odszkodowawczego. Byli Zabroniono im podróży do Japonii Odwiedzić rodziców i rodzeństwo.

W swoim wniosku przed Sądem Okręgowym w Tokio prokuratorzy oskarżyli Pjongjang o „oszukiwanie powodów przez fałszywe nagłaśnianie przeprowadzki do Korei Północnej”, gdzie „korzystywanie praw człowieka było generalnie niemożliwe”.

Dodali, że rząd Korei Północnej zawsze zamierzał wykorzystać ją do rozwiązania problemu niedoborów siły roboczej po wojnie koreańskiej w latach 1950-53 i do zademonstrowania politycznej wyższości kraju nad światem, według Human Rights Watch.

Rząd japoński i Czerwony Krzyż nie są częścią problemu.

Skarga prawna uciekinierów wskazuje również na ich separację od członków rodziny, którzy wciąż są uwięzieni w Korei Północnej. Nie wiem, co się stało z moją rodziną. Mogli mieć koronawirusa, a niektórzy z nich mogli umrzeć z głodu, powiedział w zeszłym miesiącu Eiko Kawasaki, 79-letni powód.

„Nikt z nas nie poszedłby, gdybyśmy znali prawdę o Korei Północnej” – dodała Kawasaki, która mieszkała tam przez 43 lata, aż do 2003 roku, kiedy uciekła, zostawiając swoje dorosłe dzieci.

Kanai Doi, dyrektor Japan Human Rights Watch, powiedział nowy japoński premier: Fumio KishidaKim Dzong Un powinien domagać się, aby ci, którzy pozostali w Korei Północnej, mogli wrócić do Japonii.Setki tysięcy ofiar Nieba na Ziemi i członków ich rodzin mieszkających w Korei Północnej czekają na taką możliwość.

„Społeczność międzynarodowa musi uznać te dziesięciolecia okrucieństw i wesprzeć ten wysiłek” – napisał o grupie Doi. Strona internetowa.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment