Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uciekające słonie zostawiają w Chinach 500 kilometrów zniszczenia | Chiny

Stado 15 słoni zdewastowało południowo-zachodni region Chinyw tym pola pełne kukurydzy i rozwalające się stodoły, po ucieczce z rezerwatu przyrody w kwietniu.

W ciągu ostatniego tygodnia zwierzęta opróżniły również zbiornik na wodę, a mieszkańcy wioski martwią się o swoje uprawy, poinformował państwowy nadawca CCTV.

Nie było jasne, dlaczego dzikie słonie azjatyckie, gatunek chroniony w Chinach, oddaliły się od Narodowego Rezerwatu Przyrody Xishuangbana w prowincji Yunnan.

Ale od kwietnia zwierzęta wyruszyły w 500-kilometrową podróż, którą mieszkańcy i władze uważnie monitorują, a setki ludzi zmobilizowano w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

Władze greckie poinformowały we wtorek, że stado było 20km od stolicy prowincji Kunming, dom dla milionów ludzi.

Według CCTV od połowy kwietnia słonie zniszczyły około 56 hektarów upraw, powodując straty szacowane na 6,8 miliona juanów (1,07 miliona dolarów).

Jak dotąd nie zgłoszono żadnych ofiar, ponieważ miejscowi próbują prowadzić zwierzęta z jedzeniem i blokować drogi ciężarówkami.

Xinhua donosi, że liczba dzikich słoni w Yunnanie wynosi około 300, w porównaniu z 193 w latach 80. XX wieku.

Lokalni urzędnicy powiedzieli, że w ostatnich latach pojawiło się więcej doniesień o takich słoniach wędrujących po wioskach i niszczących uprawy, a rośliny, które zwykle jedzą, zostały zastąpione niejadalnymi odmianami wśród powiększających się lasów.

READ  Xi Jinping rozpoczyna trzecią historyczną kadencję jako prezydent Chin