Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ubuntu 22.10: Co nowego w oficjalnych wersjach?

Ubuntu 22.10: Co nowego w oficjalnych wersjach?

Wraz z wydaniem Normalna Komputer stacjonarny Ubuntu 22.10 to kolekcja odświeżających wersji smakowych, które mają zniknąć.

W tym poście przedstawiam krótki przegląd najważniejszych nowych funkcji i zmian w kilku najpopularniejszych wersjach Ubuntu, wraz z linkami do plików do pobrania, których będziesz potrzebować, jeśli chcesz wypróbować to samodzielnie.

O ile nie zaznaczono inaczej, wszystkie smaki dziedziczą podstawowe pakiety Ubuntu, więc otrzymujesz to samo jądro Linux 5.19, sterowniki graficzne i narzędzia, co zwykła wersja (więc nie będę wywoływał tych zmian konkretnie).

Przetrawiaj bzdury, zanurzmy się!

Kubuntu 22.10.2

Kubuntu 22.10.2

Kubuntu 22.10 opiera się na KDE Plasma 5.25.0 Aktualizacja Wydanie. Chociaż nie jest to najnowsza wersja, sama w sobie jest ogromną aktualizacją. Szczególnie podobają mi się nowe gesty touchpada i możliwości dostosowywania dopasowywania kolorów (uwaga: Plasma 5.25 jest Dostępne przez backporty dla użytkowników Kubuntu 22.04).

Posiadanie najlepszego dostępnego oprogramowania jest głównym wymaganiem nowoczesnej dystrybucji i dlatego Kubuntu 22.10 jest należycie zaangażowany. Oferował zaktualizowany zestaw podstawowych aplikacji KDE, KDE Gear 22.08 oraz nowe wersje Firefox, VLC, Thunderbird, LibreOffice i tym podobnych.

idź do Strona pobierania Kubuntu Jeśli chcesz wypróbować Kubuntu Kinetic.

Aktualizacja Xubuntu 22.10.2

Zrzut ekranu Xubuntu 22.10 (kinetyczny kudu) przedstawiający menu w orientacji pionowej, menedżer plików, przeglądarkę obrazów i aplikacje terminalowe Xfce
Aktualizacja Xubuntu 22.10.2

Aktualizacja Xubuntu 22.10.2 Jest on oparty na Xfce 4.17, który jest serią rozwojową dla wersji Xfce 4.18, która ma zostać wydana jeszcze w tym roku. Chociaż nie obejmuje to wielu nowych funkcji skierowanych do użytkownika, zapewnia zestaw poprawek, które znacznie poprawiają działanie pulpitu Xfce.

W interfejsie aplikacji ThunarMenedżer plików zapamiętuje teraz poziomy powiększenia ustawione dla poszczególnych katalogów i oferuje rekurencyjne wyszukiwanie dołączonych plików. mysz do laptopa, wbudowany edytor tekstu, ma teraz historię wyszukiwania; A Kocia ryba (Epic File Finder) Zyskuje menu kontekstowe „Otwórz za pomocą”, aby ułatwić otwieranie znalezionych plików.

READ  „NCL czeka na ten dzień od 2014 roku” – były pracownik NOA opowiada o zamknięciu Nintendo eShop

Inne ulepszenia obejmują wtyczkę Xfce PulseAudio, która wskazuje, kiedy aplikacja nagrywa dźwięk i zapewnia powiadomienia, gdy poziom głośności mikrofonu jest regulowany; możliwość skopiowania całego wiersza poleceń procesu do schowka w menedżerze zadań; Oraz nowe ustawienie czasu binarnego dla płyty Xfce.

Pobierz Xubuntu 22.10 Ze strony Xubuntu.

Ubuntu MATE 22.10:

Zrzut ekranu ubuntu mate 22.10 (kinetyczny kudu) przedstawiający menu MATE, menedżera plików Caja i aplikację pogodową libadwaita
Aktualizacja Ubuntu MATE 22.10.2

Ubuntu MATE 22.10 jest cichszą wersją niż zwykle, a długoletni fani tego spinu mogą być zaskoczeni słysząc o tym! Wykonaj Ubuntu MATE Martin Wimbres opisuje The kinetyka Prezentowane jako „skromna aktualizacja według nowoczesnych standardów” […] Skoncentruj się na „poprawieniu jakości życia” — i hej: czasami mniej znaczy więcej!

Entuzjaści MATE znajdą znacznie ulepszoną funkcję HUD wraz z marką Nowe aplikacje ustawień interfejsu HUD Wprowadzenie dużego wyboru ustawień do sterowania tą funkcją (imo wciąż jest innowacyjne); tam inna grupa (Naprawdę imponujące) tapety AI stworzone, abyś mógł się nimi cieszyć; oraz Nowa Menedżer użytkownika narzędzie Cóż, zarządzanie użytkownikami OK!

Wczesny wybór nadchodzącej wersji MATE Desktop 1.28: Małe ikony można teraz wyrównywać do środka, a także opcje wyrównania do lewej i do prawej. Jest to mały dodatek w wielkim schemacie, ale zapewnia wybór i znajomość (wszystkie systemy Windows 11, macOS i ChromeOS używają wyśrodkowanych pasków zadań) – wewnętrzna jakość MATE.

Pobierz Ubuntu MATE 22.10 Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Aktualizacja Ubuntu Budgie 22.10.1

Świeże pióra gniazdowe

Wśród głównych smaków „środowiska pulpitu”, Ubuntu Budgie 22.10 wydaje się mieć największy dziennik zmian! W rzeczywistości jest ich wiele Informacje o wydaniu Nie będę w stanie wymienić ich wszystkich w dwóch akapitach. Wystarczy powiedzieć: wprowadzono wiele drobnych ulepszeń w takich rzeczach, jak aplety i ustawienia.

Głównym apelem byłoby szybkie ujęcie papugi. To, jak twierdzą twórcy Ubuntu Budgie, zawiera „całą masę dodatkowych funkcji czekających na wydanie wersji 10.7 w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – więc jest to ekscytujące. Istnieje również zaktualizowane menu papugi ze zmienionym „tradycyjnym” wyglądem.

READ  Baldur's Gate 3, Lego Fortnite i 7 innych gier ukaże się w 2023 roku

Niewielka rewolucja nastąpiła w oprogramowaniu, z którym jest dostarczane Ubuntu Budgie. Wiele aplikacji zostało usuniętych, inne dodane i kilka raczej alternatyw zostało zawartych. przyssawka A gPodder Przejmij kontrolę nad muzyką i podcastami Rytm spotkać się wcześniej; Govkview zastąpić ser; Atril, MATE Calc i MATE System Monitor zastąpiły swoje wcześniejsze odpowiedniki GNOME.

wizyta Strona pobierania Ubuntu Budgie Dla kopii Ubuntu Budgie 22.10.

Tyle do zabawy!

Powyższe dystrybucje nie są jedynymi smakami nowych wydań, ale nie miałem czasu na pobieranie i zanurzanie się w nich, aby odkrywać inne.

Aktualizacja Ubuntu Studio 22.10.1 statki Dzięki nowej funkcji „Odinstaluj”, która wydaje się łatwa w użyciu, a jej aktualizacje oprogramowania zawierają najnowsze Zuchwałość 3.2 uruchomić (i już nie Snap); Lubuntu 22.10.2 Promuje Najnowsza wersja komputerowa LXQt i dodaj ładną grafikę stworzoną przez społeczność; I zupełnie nowy formalny smak, Aktualizacja Ubuntu Unity 22.10.2 Przystąp Klub. To, jak można się domyślić po nazwie, domyślnie używa środowiska graficznego Unity.

Tym razem nie ma wydania dla Ubuntu Kylin.

Jeśli jesteś fanem konkretnego smaku, nie wstydź się: podziel się swoimi przemyśleniami na temat najnowszego wydania (i nazwij wszelkie konkretne ulepszenia, w które się zagłębiłeś) poniżej, w miejscu na komentarze!