Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ubrany w garnitur i buty Lionel Messi oszałamia obok swojej modelowej żony Antonelli na czerwonym dywanie podczas ceremonii wręczenia nagród

Samuel Draper dla Mailonline i Pa Reporter

20:44 8 maja 2023 Zaktualizowano o 23:27 8 maja 2023

  • Lionel Messi wziął udział w poniedziałkowej gali Laureus World Sports Awards w Paryżu
  • Jego pojawienie się nastąpiło kilka dni po tym, jak przeprosił PSG za nieautoryzowaną podróż
  • Gwiazda zdobyła nagrodę sportowca, a Argentyna wygrała drużynę roku

Lionel Messi dodał dwie kolejne nagrody do swojej stale rosnącej kolekcji w poniedziałek, po tym jak zwycięzca Pucharu Świata i jego żona Antonella Roccuzzo pojawili się na czerwonym dywanie w Paryżu.

Zdobywca Pucharu Świata, kapitan Argentyny, zamienił koszulkę Paris Saint-Germain na smoking pasujący do jego historycznego wieczoru, ponieważ został pierwszą osobą, która zdobyła nagrody indywidualne i drużynowe w tym samym roku.

Jego żona miała na sobie równie oszałamiającą czarną sukienkę, podczas gdy para malowała soczewki w stolicy Francji, podczas gdy największe gwiazdy sportu uczestniczyły w wspaniałej ceremonii wręczenia nagród.

Argentyna wygrała Drużynę Roku podczas Laureus World Sports Awards, a 35-latek został Sportowcem Roku.

Jamajska drukarka Shelley-Anne Fraser-Pryce zdobyła nagrodę Sportswoman, a Christian Eriksen z Manchesteru United zdobył nagrodę Comeback of the Year po powrocie do piłki nożnej po zatrzymaniu akcji serca podczas reprezentowania Danii na Euro 2020.

Lionel Messi otrzymał nagrody indywidualne i zespołowe podczas Laureus Sports Awards
Sportowiec Shelly Ann Fraser-Pryce przemawia do tłumu po zdobyciu nagrody Sportswoman

Drugi na świecie męski tenisista Carlos Alcaraz został okrzyknięty Światowym Przełomem Roku podczas rozdania nagród, na które głosują wielcy sportowcy zrzeszeni w Akademii Laureus.

Gwiazda Paris Saint-Germain Messi – który niedawno wrócił do treningów po tym, jak wylądował w gorącej wodzie ze swoim klubem podczas nieautoryzowanej podróży do Arabii Saudyjskiej – był obecny na ceremonii wręczenia nagród wraz z żoną Antonellą Roccuzzo.

Pełna lista zwycięzców

Laureus Nagroda Światowego Sportowca Roku: Lionel Messi

Laureus Nagroda Światowego Sportowca Roku: Shelly Ann Fraser-Pryce

Nagroda Laureus Światowej Drużyny Roku: Reprezentacja Argentyny w piłce nożnej mężczyzn

Laureus Nagroda Światowego Przełomu Roku: Carlosa Alcaraza

Laureus Nagroda Światowego Powrotu Roku: Christiana Eriksena

Laureus World Sports Award of the Year with Disability Award: Kathryn Debrunner

Laureus Nagroda Światowego Sportowca Roku: Eileen Joe

Nagroda Laureus Sports for Good: TeamUp (program dla dzieci przesiedlonych przez wojnę przez napastnika Barcelony i Polski Roberta Lewandowskiego)

Argentyński kapitan Messi strzelił siedem goli i zdobył Złotą Piłkę podczas grudniowej drogi swojego kraju na Mistrzostwa Świata 2022.

Messi powiedział: „To szczególny zaszczyt, zwłaszcza że Laureus World Sports Awards odbędą się w tym roku w Paryżu, mieście, które gościło moją rodzinę od czasu naszego przyjazdu tutaj w 2021 roku.

Chciałbym podziękować wszystkim moim kolegom z drużyny, nie tylko z reprezentacji, ale także z PSG – nie osiągnąłem tego sam i jestem wdzięczny, że mogę się z nimi tym wszystkim dzielić.

Chcę podziękować Akademii Laureus – tym, co sprawia, że ​​te nagrody są dla nas sportowców tak wyjątkowe, jest fakt, że ci niesamowici mistrzowie, moi bohaterowie, głosowali na nie, co umieszcza moje osiągnięcia sportowe w prawdziwym kontekście.

Po raz pierwszy zdobyłem nagrodę Laureus Sportsman of the Year, a rok później, kiedy w końcu zdobywamy kolejną nagrodę, o którą zabiegaliśmy od dawna, na Mistrzostwach Świata FIFA w Katarze, to wielki zaszczyt. Aby móc trzymać pomnik Laureusa.

Sprinter Fraser-Pryce wygrał ten sport, stając się pierwszą osobą, która zdobyła pięć złotych medali w konkurencji indywidualnej na Mistrzostwach Świata IAAF po zdobyciu chwały w finale na 100 m w lipcu 2022 roku.

„Byłem zachwycony, że zostałem nominowany wraz z tak inspirującymi sportowcami, a zdobycie tej nagrody, na którą głosowały jedne z największych sportowców i kobiet wszechczasów, jest niesamowite” – powiedział 36-latek podczas ceremonii.

„To już szósta nominacja w tej kategorii, więc trzymanie statuetki Laureusa w dłoniach to jedno z największych wyróżnień w mojej karierze.”

Awans Alcaraz na najwyższe szczeble światowego tenisa – wygranie zeszłorocznego US Open jako 19-latek – został również uznany przez Breakthrough Cup.

Christian Eriksen zdobył nagrodę Comeback of the Year po powrocie do gry po zatrzymaniu akcji serca
Kathryn Debrunner wygrała nagrodę Laureus World Athletic of the Year z nagrodą Handicap
Po zdobyciu trzech medali olimpijskich w Pekinie w zeszłym roku, Elaine Gu zdobyła nagrodę Action Award
Zwycięzca US Open, Carlos Alcaraz, odbiera nagrodę Breakthrough Award za swoje sukcesy w 2022 roku
Nagrodę odebrali również Robert Lewandowski (z lewej) oraz przedstawiciele TeamUp

Szwajcarska lekkoatletka Kathryn Debrunner została wybrana Niepełnosprawną Osobowością Sportu Roku po wygraniu swojego pierwszego maratonu, edycji słynnego wydarzenia w Berlinie w 2022 roku.

Urodzona w Chinach narciarka freestyle Elaine Guo została uhonorowana w kategorii Action nagrody po zdobyciu dwóch złotych i srebrnych medali na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Nagrodę Laureus Sport for Good otrzymał TeamUp, program dla dzieci przesiedlonych w wyniku wojny.

Został stworzony przez Roberta Lewandowskiego, a napastnik Barcelony i Polski uczestniczył także w poniedziałkowej ceremonii wręczenia nagród w Paryżu wraz z Birgit van Delft i Raminem Shahzmany, przedstawicielami projektu.

READ  Piąty dzień French Open | Drut solny