Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ubisoft wycofuje się z wirtualnej rzeczywistości po rozczarowujących wynikach sprzedaży Assassin’s Creed Nexus

Ubisoft wycofuje się z wirtualnej rzeczywistości po rozczarowujących wynikach sprzedaży Assassin’s Creed Nexus

Dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot, powiedział, że firma nie zwiększy inwestycji w rzeczywistość wirtualną ze względu na słabą sprzedaż Assassin's Creed Nexus VR.

Wydana wyłącznie w listopadzie 2023 roku gra Meta Quest pozwala graczom wcielić się w bohaterów serialu Ezio, Kassandrę i Connora.

O Nexusie VR w ogóle nie wspomniano Komunikat prasowy dotyczący wyników finansowych Ubisoftu za trzeci kwartałale grę podjął Guillemot już w trakcie telekonferencji (jak relacjonuje VGC).

Rozgrywka w Assassin's Creed Nexus VR w Quest 3 jest po prostu niesamowita! – Kącik wirtualnej rzeczywistości Iana
Obejrzyj na YouTube

W odpowiedzi na pytanie rozmówcy o przyszłe plany Ubisoftu dotyczące VR Guillemot powiedział, że firma „nie zwiększa w tej chwili swoich inwestycji w VR, ponieważ musi zacząć działać”. Region ten nadal jest popularnym miejscem gier, co przełożyło się na spadek sprzedaży Nexusa VR poniżej oczekiwań. „Byliśmy trochę rozczarowani tym, co udało nam się osiągnąć w VR dzięki Assassin's Creed, głównie dlatego, że Assassin's Creed Nexus VR nie sprzedawał się tak dobrze, jak oczekiwano” – powiedział Guillemot.

Guillemot dodał dalej, że gra „była dobra… ale myśleliśmy, że będzie się lepiej sprzedawać”. Niższa niż oczekiwano sprzedaż sprawiła, że ​​Ubisoft przynajmniej nie inwestował w VR więcej niż wcześniej.

Firma Ubisoft oświadczyła w swoim komunikacie prasowym, że ma „obiecującą ofertę na rok fiskalny 2025”, która obejmie Assassin's Creed Codename Red – długo oczekiwaną odsłonę serii, której akcja rozgrywa się w feudalnej Japonii – oraz przygodową grę Star w otwartym świecie. Wars Outlaws, którego premiera zaplanowana jest na ten rok.

READ  Czy będzie można kupić koncepcję bezprzewodowego telewizora OLED firmy Panasonic?