Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

UBH wjeżdża do Polski przez Wrocław

UBH wjeżdża do Polski przez Wrocław

Austriacki United Benefits Holding (UPH) wszedł na polski rynek nabywając w ramach transakcji pozarynkowej wrocławski biurowiec Silver Forum. Firma, która do tej pory działała głównie na rynku niemieckojęzycznym, planuje teraz dalszą ekspansję w Polsce.

Srebrne Forum mieści się przy ul. Stregomskiej, na obrzeżach Starego Miasta. Zajmujący powierzchnię ponad 9 000 metrów kwadratowych biurowiec oferuje około 16 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej na siedmiu kondygnacjach naziemnych, podczas gdy parking podziemny dysponuje 165 miejscami postojowymi, a otaczający teren 133 miejscami naziemnymi. UBH planuje rozwój aktywów, który został ukończony w 2007 r., głównie w oparciu o ESG i mobilność, ale planuje również wykorzystanie strategii management-to-core do repozycjonowania aktywów na rynku. Przeprojektowana zostanie elewacja i wnętrza – powstanie „zielona fasada”, zostanie zainstalowany nowoczesny system ogrzewania, a układ zostanie uelastyczniony, tak aby mogły z niego korzystać zarówno duże firmy, jak i małe start-upy. Istnieją również programy certyfikacji LEED i BREEAM dla budynku.

Wrocław jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Kraj ten został najmniej dotknięty recesją w Unii Europejskiej – i to jest kolejny czynnik, który zmotywował nas do wejścia na ten rynek na dłużej. (…) Wrocław jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem biurowym wśród miast regionalnych w Polsce, zaraz za Krakowem. Jednak do tej pory aktywność deweloperska była tu relatywnie niska, podczas gdy aktywność najemców rosła. Miasto jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc IT w Europie. Potrzeba jest oczywista, ale brakuje wysokiej jakości opcji dla przyszłościowych środowisk pracy.
Michael Clement, dyrektor generalny United Benefits Holdings

Przebudową Silver Forum zajmie się spółka zależna UBH Investor, natomiast zarządzaniem aktywami zajmie się inna spółka należąca do tej samej grupy, Ekazent.

Zapraszamy do lektury ekskluzywnego wywiadu z Michaelem Klementem na temat dalszych planów firmy oraz sytuacji rynkowej w Polsce i Europie.

READ  Więźniowie Guantanamo mogą zeznawać o torturach w Polsce – mówi Departament Sprawiedliwości