Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uber wydaje ogromną aktualizację dla zielonych kierowców — oto wszystko, co musisz wiedzieć

Uber wydaje ogromną aktualizację dla zielonych kierowców — oto wszystko, co musisz wiedzieć

  • Wyłącznie: Uber wprowadził nową funkcję o nazwie Uber Green Reserve
  • Dzięki temu londyńczycy mogą wstępnie zarezerwować wszystkie przejazdy elektryczne z 90-dniowym wyprzedzeniem

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyłączanie świateł, gdy nie są używane, czy o zabranie butelki wielokrotnego użytku zamiast plastikowej, wielu z nas próbuje podjąć działania w celu zmniejszenia naszego śladu węglowego.

Teraz Uber wprowadził ogromną aktualizację, która znacznie ułatwia zapewnienie, że Twoje przejazdy są ekologiczne.

Gigant technologiczny wprowadził nową funkcję o nazwie Uber Green Reserve, która umożliwia londyńczykom rezerwację wszystkich przejazdów elektrycznych z wyprzedzeniem do 90 dni.

Andrew Bremm, dyrektor zarządzający Uber UK, powiedział MailOnline: „Chcemy, aby Uber był najczystszą platformą na ziemi, ponieważ jest to właściwe rozwiązanie dla pasażerów i miast w całej Wielkiej Brytanii.

„Wprowadzając Uber Green Reserve, chcemy dać pasażerom jak najwięcej możliwości wyboru podróżowania bezemisyjnego i ochrony środowiska”.

Uber wprowadził nową funkcję o nazwie Uber Green Reserve, która umożliwia londyńczykom rezerwację całkowicie elektrycznych przejazdów z wyprzedzeniem do 90 dni.

Jak korzystać z Uber Green Reserve

  1. Otwórz aplikację Uber i dotknij Zarezerwuj u dołu sekcji rekomendacji
  2. Kliknij „Zarezerwuj przejazd”, a następnie wybierz miejsce odbioru i miejsce docelowe oraz datę i godzinę, na którą chcesz go ustawić – nawet z 90-dniowym wyprzedzeniem
  3. W Opcjach przejazdu zobaczysz teraz opcję Green Uber wraz z UberX, UberXL, Comfort, Lux, Exec i Uber Pet.

Uruchomienie Uber Green Reserve ma miejsce w ramach ankiety przeprowadzonej wśród 1000 londyńczyków, która wykazała, że ​​76 procent uważa, że ​​ważne jest zmniejszenie śladu węglowego podczas ich podróży.

READ  Nowe premiery gier na konsolę Xbox — 8–14 maja

Aby skorzystać z nowej funkcji, otwórz aplikację Uber na swoim smartfonie i dotknij Zarezerwuj u dołu sekcji sugestii.

Kliknij „Zarezerwuj przejazd”, a następnie wybierz miejsce odbioru i miejsce docelowe oraz datę i godzinę, na którą chcesz go ustawić — nawet z 90-dniowym wyprzedzeniem.

W Opcjach przejazdu zobaczysz teraz opcję Green Uber wraz z UberX, UberXL, Comfort, Lux, Exec i Uber Pet.

Uber Green po raz pierwszy pojawił się w Londynie w 2021 roku i jest opisywany jako „zielona opcja, która oferuje w 100 procentach samochody hybrydowe i elektryczne za tę samą cenę, co przejazd UberX”.

Opcja jest korzystna nie tylko dla pasażerów, ale także dla kierowców, którzy zarabiają o 10 proc. więcej w porównaniu z UberX.

Do tej pory w Uber w Londynie zarejestrowanych jest 8 000 samochodów elektrycznych – więcej niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie.

Do tej pory w Uber w Londynie zarejestrowanych jest 8 000 samochodów elektrycznych – więcej niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie

Do tej pory w Uber w Londynie zarejestrowanych jest 8 000 samochodów elektrycznych – więcej niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie

Jednym z takich kierowców jest Eniola Robbin, która jeździ w pełni elektrycznym samochodem dla Ubera.

„Jestem dumna, że ​​jeżdżę samochodem elektrycznym i mam swój mały udział w walce z zanieczyszczeniem powietrza w Londynie” – powiedziała.

„Pasażerowie zdecydowanie powinni wybrać Uber Green: pomaga to środowisku, a kierowca zarabia więcej, więc jest to korzystne dla obu stron”.

Nadal nie jest jasne, kiedy i czy Uber Green Reserve zostanie wprowadzony do innych miast.